PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

W grudniowy dzień uczniowie klas pierwszych wybrali się na „Wycieczkę do krainy książek”. Za sprawą uczniów klas trzecich, którzy wcielili się w role książek, prezentacji multimedialnej oraz wesołych piosenek pierwszoklasiści zostali wprowadzeni do świata baśni i bajek. Panie Lucyna i Urszula w ten fantastyczny sposób zachęciły dzieci do czytania i korzystania ze szkolnej  biblioteki. Oby tego zapału wystarczyło uczniom na długo.

Pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelnika, otrzymali zakładki oraz poznali „tajemne zaklęcie” pozwalające sprawnie korzystać im z bogatego księgozbioru. Zapoznano ich też z prośbami książki.

Mali czytelnicy z wielką radością wypożyczyli pierwsze książeczki i z chęcią rozpoczęli ciekawą przygodę z czytaniem.