MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

W piątek 8 grudnia w budynku przy ul. Sobieskiego obyło się spotkanie Szkolnego Wolontariatu z uczniami klas siódmych. Jego członkowie, pod opieką pani Doroty Święch i Anny Janik, przedstawili na czym polega praca wolontariusza. Opowiedzieli też młodszym kolegom o działaniu szkolnego wolontariatu, zbiórkach, kiermaszach, a także zachęcili do włączenia się w pomoc potrzebującym.

Nie zabrakło prezentacji wyjaśniającej ideę wolontariatu. Zawierała ona również  zdjęcia z wcześniejszymi akcjami zorganizowanymi przez nasza szkołę. Wolontariusze przedstawili krótkie, osobiste historie, przemyślenia i przeżycia związane z ich działaniem. Opowiadali również o satysfakcji i korzyściach, które wiążą się z pracą charytatywną. Uśmiech potrzebującego dziecka lub łzy radości ubogiej rodziny to dla nas najlepsze podziękowanie Od lat pomagamy i wspieramy potrzebujących, dlatego działalność naszego szkolnego wolontariatu jest bardzo różnorodna.

Dzięki pracy wolontariusza można zdobyć doświadczenie lub spędzić wolny czas pożytecznie. Niesienie drugiemu człowiekowi pomocy to nasz priorytet. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze spotkania, które odbywają się na 6 i 7 lekcji we czwartki. Każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. CZEKAMY!

Tekst: Anna Garbień, 3b

Zdjęcia: Kacper Fijał, 3b