FORUM LOKALNYCH LIDERÓW

II Forum Lokalnych Liderów odbyło się w dniach 1 – 2 grudnia 2017 roku w Dobczyce.

Forum Lokalnych Liderów to szczególne spotkanie liderów małopolskich organizacji działających lokalnie, dające możliwość poznania innych organizacji oraz skutecznych inicjatyw i projektów realizowanych na terenach małych miejscowości.

Tam także podsumowano konkurs „Aktywni Lokalnie!”.

Informujemy, że Złotą Inicjatywę otrzymała wyjątkowa Grupa Nieformalna AdaGra z Myślenic czyli Jarosława Słowik oraz Grażyna Kosiba, działające z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 – klasy VIIc i uczniów klas gimnazjalnych.

Grupa AdaGra zrealizowała wyjątkowy projekt pt. „O!SWOJENI W PRZESTRZENI! Jest to doskonały przykład, jak tworzyć działania dla młodzieży i z młodzieżą. Liderki grupy wraz z uczniami w wieku 13-16 lat wymyśliły, zaplanowały, a następnie stworzyły innowacyjne warunki do rozwijania pasji i talentów młodzieży, jak i pogłębiania integracji. Dzięki temu powstała grupa pasjonatów: astronomii, aktorstwa, jazdy rowerowej, muzyki, gier surwiwalowych, a nawet miłośnicy kebabu.

Poniżej prezentujemy Wam zwycięski film, który przybliży Wam ideę projektu: