W TEATRZE LUDOWYM

Dnia 30 listopada 2017 roku nasza klasa 3 a pojechała na przedstawienie teatralne pt. „ Królowa Śniegu”. Spektakl ten odbył się w Teatrze Ludowym w Krakowie. Aktorzy grający baśniowe postacie mieli bardzo ładne i kosztowne stroje.

Spektakl opowiada historię dwójki dzieci – Gerdy i Kaya, którzy są przyjaciółmi. Wszystko się zmienia, gdy do oka chłopca dostaje się odłamek rozbitego zwierciadła. Zmienia on nagle spojrzenie na świat, sprawia, że przestaje dostrzegać otaczające go dobro i piękno. Z każdym dniem staje się coraz bardziej złośliwy, aż pewnego dnia znika bez śladu pod wpływem tajemniczej kobiety. Dziewczynka pragnie odnaleźć swojego przyjaciela i towarzysza zabaw. Postanawia wyruszyć w poszukiwaniu chłopca.

Przemierzyła cały świat spotykając po drodze dobrych i złych ludzi. Jedni pomagali, drudzy zaś utrudniali odnalezienie przyjaciela. Po długim czasie dociera do zamku tajemniczej kobiety, którą jest Królowa Śniegu. W zamku znalazła swojego przyjaciela samotnie siedzącego na lodowej podłodze i układającego kawałki lodu. Nagle kawałki lodu zaczęły same układać się w słowo MIŁOŚĆ!

Wracając razem szczęśliwie do domu odwiedzili wszystkich, którzy pomogli Gerdzie w odnalezieniu Kaya.

Całej klasie podobał się spektakl, długo będziemy pamiętać tą wycieczkę.

Dominika Cygan klasa 3a