Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE

W dniu 05.12.2017 r. klasa III a i III c poszły do budynku Nadleśnictwa w Myślenicach , aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych.

Czekał tam na nas pan leśniczy, który opowiadał nam bardzo ciekawe historie związane z lasem i zwierzętami, które tam żyją. Mówił też nam jak nazywają się samice oraz samce z różnych rodzin zwierząt.

Dowiedziałem się, że gdy postawimy budkę dla ptaków na młodym drzewie to za parę lat jak urośnie drzewo to budka zostanie na tym samym miejscu co ją umieszczono. Bardzo zaciekawiło mnie to że od 100 lat wilki w Polsce nie zagryzły żadnego człowieka oraz, że jak podejdziemy do niedźwiedzia z kanapką lub ciastkiem i gdy mu rzucimy to zje i będzie nas wąchał czy mamy więcej jedzenia. Nie wolno wtedy uciekać! Następnie dowiedzieliśmy się, że 3 lata temu auto potrąciło wilka i teraz można go zobaczyć wypchanego w nadleśnictwie.

Wycieczka ta była bardzo interesująca. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z lasem i jego mieszkańcami.

Maciej Polewka klasa klasa III a

 W dniu  5 grudnia 2017 r. moja klasa udała się do Nadleśnictwa Myślenice. Miało tam miejsce spotkanie z leśniczym panem Wiktorem Siłuszykiem. Pan pokazał nam eksponaty zwierząt , które znajdują się w sali poświęconej edukacji o zwierzętach i roślinności leśnej. Był tam wilk, kuna leśna i skóra niedźwiedzia. Braliśmy udział w konkursie na temat zwierząt mieszkających w lesie. Wiemy już, że sarna nie jest żoną jelenia tylko kozła, a jeleń to mąż łani. Obejrzeliśmy film na temat zanieczyszczeń lasu i jego skutków.  Na koniec spotkania każdy otrzymał pamiątkowe puzzle.

Największe wrażenie zrobił na mnie wilk. Bardzo podobały mi się te zajęcia, bo dużo dowiedziałam  się na temat lasu i ludzi w nim pracujących.

Monika Szlachetka III c