OGROMNY SUKCES W XV POWIATOWYCH ZAWODACH MATEMATYCZNYCH

W dniu 13 listopada 2017 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyły się XV Powiatowe Zawody Matematyczne pod patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego. Zawody przeznaczone były dla uczniów klas gimnazjalnych. Pilotażowo wziął w nich udział uczeń klasy 7 Jakub Tyrała.

W zawodach wzięło udział ok. 120 uczniów z  powiatu myślenickiego, w tym 22 uczniów naszej szkoły. Wśród dziesięciu najlepszych znalazło się trzech uczniów oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach: I miejsce zajęła Alicja Podoba uczennica klasy 3b, II miejsce Bartłomiej Kukliński uczeń klasy 3a, a IV miejsce Mateusz Mazur z 3e. Komisja Zawodów Matematycznych przyznała również dodatkowe I miejsce uczniowi klasy 7 Jakubowi Tyrała, ponieważ uzyskał tą samą ilość punktów co najlepsza Alicja Podoba. Tabela laureatów dostępna jest na stronie Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego – kliknij tutaj.

Uroczyste zakończenie Zawodów i wręczenie nagród będzie miało miejsce 21 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

Laureatom serdecznie gratulujemy!


O wypowiedź nt. zawodów poprosiliśmy ich zwyciężczynię – Alicję Podobę z 3b:

W piątek, 13.11.2017 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, odbyły się Powiatowe Zawody Matematyczne. Wraz z grupą Koleżanek i Kolegów z naszej szkoły uczestniczyłam w tych zawodach. W sumie brało w nich udział ponad stu uczniów. Zakres zadań wybiegał ponad przyjęte normy programowe. Mieliśmy 60 minut na wykonanie zadań otwartych i 45 minut na test wyboru. Pytania były trudne, wymagały logicznego myślenia oraz znajomości wzorów i reguł matematycznych. Cieszę się, że mimo tak wielkiej konkurencji, zajęłam 1 miejsce. Gratuluję moim Kolegom i Koleżankom również wysokich wyników.

Ala Podoba


wpisu dokonał Paweł Biela