TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA

Chleb to podstawa naszego wyżywienia. Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest ,,Tydzień dobrego chleba”, aby zwrócić uwagę uczniów i ich rodzin na jakość tego ważnego składnika naszego pożywienia. Od 6 do 10 listopada 2017 r. w obu budynkach naszej szkoły pachniało świeżym, dobrym chlebem. W ,,kąciku dobrego chleba” oraz na holu można było skosztować smakowitych, zdrowych kolorowych przekąsek. Większość klas wzięła udział w naszej akcji i wraz z wychowawcami  przygotowała kanapki dla siebie i dla kolegów.

Uwieńczeniem ,,chlebowego tygodnia” był czwartkowy konkurs  rodzinny pn. Podziel się smakiem domowego chleba. Przyniesiono w sumie ponad 80 bochenków, chałek ,bułek i bułeczek. Takiego wyboru wypieków nie ma z pewnością żadna piekarnia! Piekarz rozstrzygający nasz konkurs miał naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Serdecznie dziękujemy p. Jarosławowi Janikowi  za wyłonienie zwycięzców.

Wyniki rodzinnego konkursu

,,Podziel się smakiem domowego chleba”.

Kategoria – najsmaczniejszy bochenek

Jakub Cudoł  kl.IIId  (podst.)

Anna  Stawowy (gimn.)

Martyna Stokłosa kl.IIe (gimn.)

III  miejsce

Gabriela Oleszczuk kl.VIIa (podst.)

Kategoria – najpiękniejszy bochenek

Jakub Podmokły kl.VId (podst.)

Mikołaj Kus kl.IId (podst.)

Zofia Korecka kl.IVg (podst.)

Wszystkim uczestnikom tego smacznego i szlachetnego konkursu serdecznie dziękujemy  a zwycięzcom – gratulujemy.

Konkursowe wypieki można było kupić w obu budynkach. Ze sprzedaży uzyskaliśmy sumę 912 zł., która wspomoże leczenie ucznia z naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom  konkursu oraz ich rodzinom za udział w tym smacznym i szlachetnym przedsięwzięciu. Dziękujemy za trud i serce włożone w przygotowanie chleba. Promując zdrowe żywienie jednocześnie chcemy pomóc w powrocie do zdrowia .Zwiększająca się co roku liczba uczestników konkursu upewnia nas w przekonaniu, że coraz bardziej zwracamy  uwagę na to, co jemy.

Akcję koordynowały: K.Oliwa, S. Nosal , M.Jaśkowiec