MŁODZIEŻ NASZEJ SZKOŁY 9 RAZ W TRAMWAJU PATRIOTYCZNYM

Myśleniczanie Narodowe Święto Niepodległości obchodzą na różne sposoby. Uczestniczą z tej okazji w wielu spotkaniach, apelach, akademiach i uroczystościach. Tradycją stało się również to, że uczniowie z naszego miasta uczestniczą w małopolskim programie „Młodzież pamięta”. Już od 5 lat młodzi z klas gimnazjalnych naszej szkoły dwa razy w roku (3 maja, 11 listopada) śpiewają z mieszkańcami Krakowa i turystami pieśni patriotyczne w Tramwaju Patriotycznym w Krakowie.

11 listopada 2017 r. pod opieką p. Pawła Bieli i p. Jarosława Pietrzaka grupa Anafora udała się do Krakowa, by tam śpiewać pieśni patriotyczne i uczestniczyć w grodzie Kraka w obchodach święta Odzyskania Niepodległości. Zaczęliśmy od występu w Collegium Maius, a następnie zaśpiewaliśmy w Tramwaju Patriotycznym. Wspaniałe głosy i pełne instrumentarium (wiolonczela, 2 flety poprzeczne, 2 gitary, saksofon, ukulele) zrobiły na mieszkańcach i turystach duże wrażenie. Tramwaj „pękał w szwach”. Jego uczestnicy chętnie i z uśmiechem na ustach śpiewali z nami. Organizatorzy rozdawali śpiewniki, kotyliony oraz polskie flagi.

Zespół „Anafora” pod kierunkiem Jarosława Pietrzaka wystąpił już 9. raz w Tramwaju Patriotycznym. Tym razem w składzie:

saksofon: Michał Skoryk, flet poprzeczny: Sara Olejniczak, Zuzanna Kaczorowska gitara: Aleksandra Stalmach, Julia Majka; ukulele:Oliwia Twardosz; wiolonczela: Jan Olejniczak, wokal: Aneta Domarecka, Joanna Pieron, Maciej Słowik, Kacper Mitana, Emilia Teper, Emilia Zawada, Anna Garbień, Przemysław Repeć, Hubert Gąsienica-Mikołajczyk, Radosław Cebula, Oliwia Studnicka, Natalia Gorączko, Iza Rydz, Wiktoria Święch, Krzysztof Niepsuj.

Zaśpiewaliśmy takie pieśni jak m. in. :

• Marsz pierwszej brygady

• Pierwsza kadrowa

• Przybyli ułani

• Wojenko, wojenko

• Marsz strzelców

• Piechota

• Rozkwitały pąki białych róż

• Pierwsza brygada

• Rota

i inne.

Była to piękna lekcja patriotyzmu, którą kolejny raz przeżyliśmy wspólnie.

Tekst i foto: Paweł Biela

Więcej zdjęć – Tramwaj Patriotyczny 2017 – kliknij tutaj.