KONKURS CZYTELNICZY „FANTASTYCZNE KSIĄŻKI”

Drodzy uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych! FANTASTYCZNE KSIĄŻKI – Czekają na Was w bibliotece szkolnej!

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie czytelniczym skierowanym do miłośników fantastyki. Jest to druga edycja tego konkursu w naszej szkole. W ubiegłym roku cieszył się on ogromną popularnością, czerwcowy finał z udziałem publiczności był bardzo udany, rozegrał się wówczas ekscytujący pojedynek pomiędzy uczestnikami.

Zwycięzcy poprzedniej edycji organizują dla Was konkurs w tym roku szkolnym.

Atrakcyjne nagrody, możliwość zdobycia pochwał i cząstkowych ocen celujących z języka polskiego, dobra zabawa, spotkanie z interesującymi ludźmi o podobnych pasjach, poznanie nowych fascynujących lektur, to oczywiste korzyści płynące z udziału w konkursie! Warto się zgłosić!

Zgłoszenia do 30 listopada 2017r. Eliminacje – styczeń 2018 r. Regulamin w bibliotece i na stronie internetowej.

Wszelkich informacji udzielają organizatorzy: Anna Pitak (biblioteka szkolna), Jan Jaśkowiec i Antoni Kopera uczniowie klasy 2A (również często przebywający w bibliotece szkolnej).

Fantastyczne książki

Regulamin Szkolnego Konkursu Czytelniczego

Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

r. szk. 2017/18

1.Postanowienia ogólne:

Konkurs organizowany jest przez bibliotekę szkolną, we współpracy z uczniami oraz Myślenickim Klubem Fantastyki

2.Cele konkursu:

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych

Propagowanie wiedzy o fantastyce

Promocja książki i biblioteki w środowisku szkolnym

3. Zasady konkursu:

Konkurs skierowany jest  do uczniów klas VII oraz drugich i trzecich oddziałów  gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.

4. Eliminacje szkolne będą miały formę sprawdzianu znajomości następujących pozycji książkowych:

5. Liczba uczestników eliminacji jest nieograniczona. Osoby które uzyskają najwyższe wyniki zastaną zakwalifikowane do finału konkursu.

6. Finał będzie miał formę turnieju wiedzy z udziałem publiczności. Pytania konkursowe będę dotyczyły wszystkich wskazanych w bibliografii konkursowej pozycji literatury fantastycznej. Wymagana od uczestników wiedza nie będzie wykraczać poza ten zakres.

7.Terminy:

• Klasy zgłaszają swoich reprezentantów do końca listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej w budynku przy ulicy Sobieskiego 1.
  • Eliminacje szkolne odbędą się w drugim tygodniu stycznia 2018 r. Data dzienna zostanie określona w późniejszym terminie.
  • Turniej finałowy odbędzie się w  maju 2018 r. Data dzienna zostanie określona w późniejszym terminie.

8.Bibliografia:

• Głuchowski Dmitrij Aleksiejewicz:  Metro 2034, Kraków, 2015
  • Tolkien J. R. R: Władca pierścieni. Drużyna Pierścienia, Warszawa, 2011
  • Lem Stanisław: Bajki robotów. Kraków, 2002. Opowiadania: Przyjaciel Automateusza s. 84 -103 ; Biała śmierć  s. 51 -55
  • Dick Phillip K : Blade runner. Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?, Poznań 2017
  • Rowling J.K: Harry Potter i kamień filozoficzny, Poznań 2015
  • Prawa robotów Asimova; Krytyka praw Asimowa [artykuł] [w:] https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka_robotów.

Uwaga! Dopuszcza się inne wydania pozycji wskazanych w bibliografii.

wpisu dokonał Paweł Biela