WYSTAWA ZDJĘĆ – „POŻEGNANIE Z AFRYKĄ”

W dniu 13.10.2017 roku wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej na wystawę, która znajdowała się w czytelni czasopism. W tym dniu w naszej szkole trwał Dzień Edukacji Narodowej. Można napisać żartobliwie, że postanowiliśmy świętować także poza murami placówki i zamiast typowej lekcji w ławkach zdobywaliśmy wiedzę w mniej typowy sposób.

Autorką fotografii zgromadzonych na wystawie była pani Zofia Olesiak. Zatytułowała je „Pożegnanie z Afryką”. Autorka pokazała zdjęcia powstałe w trakcie jej wyjazdów na kontynent afrykański. Tematyka zdjęć wiązała się z lekturą „W pustyni i w puszczy”, którą będziemy omawiać w klasie V.

 

Największą uwagę zwróciliśmy na piękno afrykańskiej natury. Większość krajobrazów przedstawiała osoby żyjące w tym kraju. Na niektórych zdjęciach pojawiają się także zwierzęta takie jak hiena, żyrafy czy zebry. Nas najbardziej zaciekawiła fotografia, na której zostały uchwycone dwie żyrafy. Jedna z nich jest odwrócona do aparatu, a druga się zniża, aby coś zjeść. Dookoła otaczają je suche drzewa i wysokie, zielone trawy. Zdjęcie jest bogate w żywe barwy.

 

Według nas wystawa była pomysłowa i wiele można było wiele zobaczyć i usłyszeć. Myślimy, że wielu osobom, które ją widziały też się spodobało.

 

Magdalena Latosiewicz i Weronika Motyka Ve

 


Wpisu dokonał Paweł Biela