„BASIA NIGDY SIĘ NIE NUDZI”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami od października realizują projekt czytelniczy” Basia nigdy się nie nudzi”

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika, ponadto cykl książek o małej Basi to niewyczerpane źródło wiedzy o różnych dziedzinach życia. W barwny sposób opisane jest życie kilkuletniej dziewczynki i jej rodziny. Każdy tom to odrębna historia z ich życia, koncentrująca się na wybranym temacie. Seria Basia to świat bliski i zrozumiały dla dziecka.

Co tydzień uczniowie poznają inną historię małej bohaterki. Następnie realizują różnorodne formy aktywności. Oto  efekty niektórych z nich.