DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, święto to nazywamy Dniem Nauczyciela.

Uczniowie naszej szkoły tego dnia udowodnili, że potrafią miło zaskoczyć swoich nauczycieli. Piątek, 13 października obfitował w miłe akcenty i niespodzianki. Od samego rana członkowie Samorządu Uczniowskiego składali nauczycielom w imieniu wszystkich uczniów życzenia i obdarowywali ich smacznymi babeczkami.

W południe w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Żeromskiego odbyła się uroczysta akademia. Na uroczystość przybyli uczący nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Beata Chrapek – Paciorek, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

Nagrody Dyrektora za wyjątkowe osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali:

Adamów Emilia Morawska Urszula
Baczyńska Beata Oliwa Krystyna
Bicz Barbara Orzechowska Dorota
Biel Tomasz Pardyak Anna
Biela Paweł Pawlak Marta
Burkat Alicja Pawlikowska Elżbieta
Dziura Krzysztof Pitak Anna
Dziurdzia Bogusław Rozwadowska Janina
Gibała Bernadetta Salawa-Ogórek Teresa
Haberna Katarzyna Siłuszyk Sylwia
Jakubiak-Święch Elżbieta Słowik Jarosława
Janik Anna Szlachetka Tadeusz
Jaśkowiec Maria Śliwa Barbara
Kamińska Joanna Święch Dorota
Kaźnica Wojciech Woźniak Anna
Latosiewicz Angelika Wróblewski Robert
Lenart Jadwiga Zduń Jerzy
Leżańska Izabela Zlezarczyk Ewelina
Liszka Wojciech Żądło Elżbieta

Przedstawiciel społeczności uczniowskiej – przewodniczący szkoły – Szymon Wincenciak również zabrał głos i na ręce Pani Dyrektor złożył życzenia dla wszystkich nauczycieli.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie przedstawiciela Rady Rodziców. Pan Krzysztof Cienkosz podziękował całemu gronu pedagogicznemu za poświęcenie i zaangażowanie wkładane w codzienną pracę oraz złożył najserdeczniejsze życzenia.W części artystycznej grupa teatralna zaprezentowała zaadaptowaną na potrzeby tego dnia wersję „Dziadów”, nawiązując w przedstawieniu do różnorakich utworów literackich i filmowych (chociażby „Gwiezdnych wojen”). Nad całością przygotowania sztuki czuwał p. Zbigniew Wiącek. Imprezę uświetnił też występ uczniów należących do szkolnego zespołu muzycznego, który pod opieką p. Piotra Gablankowskiego zaśpiewał piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję.

Magdalena Tobolewicz, Paweł Biela