WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017 – WYNIKI

W piątek (29.09) w dwóch budynkach naszej szkoły (przy ul. Żeromskiego oraz Sobieskiego) odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas III-VII szkoły podstawowej oraz z klas II i III oddziałów gimnazjalnych oddawali głosy na swoich kandydatów. Komisje wyborcze czekały z listami uczniów uprawnionych do głosowania i wydawały karty. Poszczególne klasy w wyznaczonym terminie zgłaszały się do wyborów, zaznaczały na karcie swoich kandydatów i głos umieszczały w specjalnie przygotowanych urnach.

Kiedy już wszyscy zagłosowali, nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich moment – nastąpiło komisyjne otwarcie urn i liczenie głosów.

Oto wyniki wyborów:

Przewodniczący:

 1. Julia Nosal – 299

 2. Jan Jaśkowiec – 68

 3. Szymon Wincenciak – 364

 4. Monika Wójtowicz – 38

 5. Bartłomiej Kukliński – 38

 6. Katarzyna Dziuba – 69

 7. Aleksandra Kaganek – 46

I zastępca:

 1. Konrad Mizera – 196

 2. Wiktoria Uniszyn – 43

 3. Wiktoria Łazarz – 23

 4. Emilia Podoba – 112

 5. Miłosz Słowik – 513

II zastępca:

 1. Karolina Pietrzak – 38

 2. Urszula Górka – 19

 3. Maja Obajtek – 42

 4. Gabriela Gortych – 18

 5. Iga Rogowiec – 79

 6. Olivia Kalemba – 44

 7. Barbara Jędrzejowska – 31

 8. Jakub Podmokły – 77

 9. Zuzanna Wierzbowicz – 133

Zgodnie z zapisami regulaminu Samorządu Uczniowskiego, konieczne jest przeprowadzenie II tury wyborów na przewodniczącego szkoły, ponieważ powinien on osiągnąć więcej niż 50% głosów. II tura i jednocześnie dogrywka między Julią Nosal a Szymonem Wincenciakiem odbędzie się we wtorek (3.10.2017r.)

Już dziś możemy pogratulować zastępcom przewodniczącego: Miłoszowi Słowikowi oraz Zuzannie Wierzbowicz.

Magdalena Tobolewicz


Galerie zdjęć:

Wybory do Samorządu – budynek przy Żeromskiego:

Wybory do Samorządu – budynek przy Sobieskiego:


wpisu dokonał Paweł Biela