REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA UCZNIÓW KLAS II SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MYŚLENICACH „CZYTAM WIĘC WIEM“ PT. „NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK“

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.
  2. Rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  3. Doskonalenie techniki czytania, wyrażania myśli w mowie i piśmie.
  4. Rozwijanie wrażliwości i kształcenie twórczej wyobraźni.
  5. Popularyzacja literatury dziecięcej. II.

Uczestnicy:

1. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas II Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.
  2. Udział w konkursie jest dobrowolny.
  3. Każda klasa może wytypować 4 reprezentantów z danej klasy .
  4. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie przez wychowawcę uczestników do dnia 13 marca 2023r. (załącznik nr 1) drogą mailową bądź osobiście.
  5. Uczeń przystępujący do konkursu musi złożyć oświadczenie rodziców/prawnych opiekunów o akceptacji „Regulamin Szkolnego Konkursu Czytelniczego“

Termin i przebieg konkursu

1. Konkurs odbędzie się 14 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach o godzinie 9:00.
  2. Konkurs przeprowadzany jest w formie pisemnej – test zawierający pytania otwarte i zamknięte w tym czytanie ze zrozumieniem.
  3. Uczniowie powinni wykazać się znajomością lektury „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.
  4. Uczniowie klas II czytają samodzielnie.
  5. Wszyscy uczniowie uczestniczą w konkursie na tych samych, jednolitych zasadach.
  6. Uczestnik konkursu zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu.
  7. W razie nieprzestrzegania zasad niniejszego regulaminu podczas etapu pisemnego uczestnik może być zdyskwalifikowany. Decyzję o dyskwalifikacji podejmuje przewodniczący komisji konkursowej, odnotowując ją w protokole.
  8. W czasie trwania konkursu członkowie Komisji nie mogą objaśniać , komentować zadań oraz udzielać wskazówek dotyczących ich rozwiązania.

Ocena prac:

1. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny testów i przyzna nagrody i wyróżnienia. Ogłoszenie wyników nastąpi do 16 marca 2023r.
  2. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna.
  3. Wszelkie informacje na temat Konkursu oraz wyniki będą przekazywane zainteresowanym poprzez publikowanie ich na stronie internetowej szkoły

Nagrody

1. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród w terminie podanym w osobnym komunikacie.
  2. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.

Organizator może przyznać dodatkowe wyróżnienia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Załączniki:

1. Karta zgłoszenia i oświadczenie rodzica/opiekuna