III GMINY KONKURS BIBLIOTECZNY

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka zapraszają do udziału w III Gminnym Konkursie Bibliotecznym „W świecie książek”. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod hasłem „Słowem malowane”.

KLASY VII – VIII

1. Uczestnicy konkursu wykonują prezentację multimedialną w programie PowerPoint zawierającą nie więcej niż 16 slajdów poświęconą wybranemu polskiemu poecie lub polskiej poetce (Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Barańczak, Władysław Bełza, Jan Brzechwa, Konstanty Ildefons Gałczyński, Zbigniew Herbert, Anna Kamieńska, Joanna Kulmowa, Jan Lechoń, Bolesław Leśmian, Jerzy Liebert, Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz, Cyprian Norwid, Tadeusz Różewicz, Juliusz Słowacki, Leopold Staff, Wisława Szymborska, Julian Tuwim, Jan Twardowski, Kazimierz Wierzyński). Prezentacja musi być pracą własną ucznia. Należy pamiętać o podaniu źródła wykorzystanych informacji.

2. Podpisane prace konkursowe na płytach CD prosimy przekazać do biblioteki szkolnej do 27 marca 2023 roku.

3. Kryteria oceny:

• interpretacja tematu