BEZPIECZNI W DOMU, W SZKOLE I NA DRODZE – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

18.września 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Myślenicach. Pani st.asp. Dorota Radoń wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami poruszania się na jezdni oraz przypomnieli sobie najważniejsze znaki drogowe. Pani policjantka podkreśliła, że niezbędnym wyposażeniem każdego uczestnika ruchu drogowego powinny być odblaski. Kolejnym tematem było zachowanie się wobec nieznajomych. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzą, co robić, aby takich zdarzeń unikać. Na koniec wszyscy udowodnili, że znają numery alarmowe i wiedzą, kiedy ich używać.

Spotkanie było bardzo atrakcyjne, gdyż w ciekawy sposób uczniowie poznali i przypomnieli sobie najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem.

Magdalena Tobolewicz