JASEŁKA PEŁNE SERCA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W MYŚLENICACH

Cudowny klimat. Magiczne miejsce. Zapierające dech w piersiach dekoracje. Śpiew i recytacja chwytające za serce. A to wszystko za sprawą uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy zechcieli nam opowiedzieć swoją historię Bożego Narodzenia. Było nam niezwykle miło wejść w progi tej gościnnej, przyjaznej szkoły, zapewniającej wszechstronny rozwój niepełnosprawnym uczniom w myśl głównego przesłania, że „Każdy człowiek ma prawo do szczęścia” (M. Grzegorzewska).

A oto relacja z naszych odwiedzin napisana przez Lidkę Adamów z kl. 6a:

W ostatni dzień przed feriami, kiedy już nikomu nie chce się uczyć, klasy: 6a i 6b (z opiekunami) spotkała miła niespodzianka. Skorzystaliśmy z zaproszenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, którego uczniowie przygotowali jasełka. Mogliśmy obejrzeć spektakl w ciekawym wykonaniu i zobaczyć naszą koleżankę – Iwonkę oraz kolegów – Bartka i Piotrka:)

Występ uatrakcyjniły głośno śpiewane kolędy. Aktorzy odegrali sceny spotkania Świętej Rodziny z pasterzami i aniołami (świetlistymi) w Betlejem. Do grupy dołączył liczny orszak Trzech Króli. Stroje oddawały dawne czasy. Na uwagę zasługiwały pomysły z wykorzystaniem świateł oraz bogata scenografia.

Widać, że Wykonawcy i Opiekunowie włożyli wiele pracy, serca i czasu. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że w przyszłych latach też będą o nas pamiętać 🙂

Takie spotkania jak dziś są niebywale ważne – pozwalają nam budować wspólnotę i serdeczne więzi, dbać o przyjaźń. Bo choć w obecnym momencie Iwonka, Bartek i Piotrek nie uczęszczają do naszej szkoły, to zawsze będą w naszej pamięci.

Specjalne podziękowania dla p. Tomasza Gołąba za udostępnienie zdjęć z tego spotkania.

Aneta Dziewońska