PROJEKT LAPBOOK W III D

Nauka to nie tylko pisanie w zeszytach, wykonywanie zadań w ćwiczeniach i czytanie tekstów z podręczników szkolnych. Nauka to też zabawa i współpraca w grupie. Klasa III D w tym roku szkolnym będzie brała udział w klasowym projekcie LAPBOOK W NASZEJ KLASIE. Wybrane tematy omawiać będziemy, wykonując lapbooki grupowe.

Czym jest lapbook? Jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić informacje na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. Wszystko to umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa.

Zalet robienia lapbooków jest mnóstwo: jest to wspaniały sposób na naukę, powstają z nich książki tematyczne, do których zawsze można sięgnąć by zrobić „powtórkę materiału”, rozwijają przeróżne umiejętności.

Pierwsze lapbooki jakie wykonali uczniowie to lapbooki o królowej Elżbiecie II.

Urszula Biel