OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY EUROPA I JA –  ZADANIE MARZEC, KWIECIEŃ I MAJ

W bieżącym roku szkolnym klasa II d bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym EUROPA I JA. Jego celem jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym i uczniom klas I-III wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Projekt składa się z 8 zadań. Od października do maja każdego pierwszego dnia miesiąca klasa wykonuje zadania dotyczące wybranego przez nas kraju – Włoch.

Każde państwo ma swoje tradycyjne potrawy. Pizza to najpopularniejsza na całym świecie potrawa kuchni włoskiej. Cienki, wypieczony spód, chrupiące i puszyste boki, pyszne dodatki… Naszym marcowym zadaniem była degustacja wybranego włoskiego dania, a wybór padł oczywiście na pizzę! Udaliśmy się do pizzerii Legendario w Myślenicach, gdzie pod okiem mistrza Sebastiana Turczyniaka nauczyliśmy się ręcznego wyrobu ciasta. Było przepysznie i bardzo profesjonalnie. Zamiłowanie do włoskiego jedzenia czuć było już od progu lokalu. Serdecznie dziękujemy za gościnę i miło spędzony czas.

W kwietniu przypada Międzynarodowy Dzień Tańca, a każde państwo ma charakterystyczną dla siebie melodię lub taniec. Postanowiliśmy, że ułożymy nasz własny układ choreograficzny do znanej włoskiej melodii Tarantella. Jest to taniec ludowy, pochodzący z Neapolu, bardzo rytmiczny i szybki. Efekty naszej pracy można zobaczyć poniżej:

W każdym kraju na całym świecie są dzieci, które uwielbiają się bawić. W ramach majowego zadania poznaliśmy zabawy włoskich dzieci – grę w kolory, trigon, un, due, tre, Stella! I wiele innych… Zapraszamy do obejrzenia relacji z realizowanych zadań!

Klasa II d z wychowawczynią U. Biel