FINAŁY WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W środę 11 maja i czwartek 12 maja odbyły się Finały Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody zostały przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.

Dwadzieścia jeden drużyn rywalizowało ze sobą w czterech konkurencjach.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, która polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych 3 punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Kolejną konkurencją był tor sprawnościowy, który zweryfikował umiejętność prowadzenia roweru. Ostatnie zadanie w turnieju sprawdzało umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) nasza drużyna składająca się z uczniów klasy 4b – Anny Miłek, Tomasza Pachonia, Leona Piechoty i Zofii Piesakowskiej zajęła 6 miejsce, pokonując 14 zespołów ze szkół, które reprezentowały swoje powiaty. W rywalizacji grupy II (starsza) drużyna składająca się z Małgorzaty Lech, Mikołaja Śliwy i Julii Surówki (klasa 7f), zajęła 5 miejsce, wyprzedając 16 drużyn.