„W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

W dniu 11 maja w Szkole Podstawowej w Jaworniku odbyła się gala wręczenia nagród II Gminnego Konkursu Bibliotecznego „W świecie książek” organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki dla uczniów szkół podstawowych.

Wśród laureatów i finalistów znalazły się nasze uczennice:

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła: Julia Bierówka z klasy 5a i trzecie miejsce Nadia Ceranowicz z klasy 4b, finalistki to: Anna Miłek 4b, Amelia Ambroży 5d i Aleksandra Święch 5d.

W kategorii klas I-III finalistkami zostały: Oliwia Jędrycha z klasy 3a i Zofia Nosidlak z klasy 3b.

Celem konkursu była promocja książki i biblioteki w środowiskach szkolnych oraz rozwijanie zainteresowań i potrzeb czytelniczych uczniów. Tegoroczna edycja pod hasłem „W kręgu mitów” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło łącznie 65 prac z 17 szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu z klas IV-VI  wykonali  prace plastyczne. Gali wręczenia nagród towarzyszył wernisaż wszystkich nadesłanych prac. Przybyli goście mieli także okazję ujrzeć panteon greckich bogów w inscenizacji nawiązującej do tematyki konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom zapraszamy do kolejnej edycji za rok.