Konkurs fotograficzny – „Myślenicka wiosna”

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Leopold Tyrmand pisał: „Wiosna ma to do siebie, że wszędzie jest śliczna i każde miejsce w świecie barwi w sposób jedyny i niepowtarzalny. Mieszkaniec Manchesteru, Sosnowca czy Łodzi, a więc miast zadymionych i mało ponętnych, z równym zapałem będzie utrzymywał, że jego sosnowiecka czy manchesterska wiosna jest najpiękniejsza, a przynajmniej w niczym nie ustępuje wiośnie paryskiej”.

Pokażcie nam zatem myślenicką wiosnę.  A w związku z tym, że robi się cieplej, dni są coraz dłuższe, świat nabiera kolorów, to dobry moment, by bliżej przyjrzeć się tej porze roku. Zapraszamy zatem do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym. Wiosna jest piękna, pełna życia i radości. Niech takie będą również Wasze zdjęcia.

1. Cel konkursu:
  • budzenie zainteresowań pięknem przyrody,
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej,
  • prezentacja twórczości dzieci i młodzieży w dziedzinie fotografii.
  1. Prace będą ocenione w dwóch kategoriach wiekowych, tj.:
  • I – KLASY I-III
  • II – KLASY IV-VIII
  1. Zasady konkursu:
  • uczniowie wykonują zdjęcie zgodne z tematem konkursu;
  • jeżeli na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek osoby, uczestnik, przesyłając fotografię, zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii na wyrażenie zgody na publikację tego wizerunku;
  • uczeń posiada prawa autorskie do zgłoszonej pracy i wykonał ją samodzielnie;
  • jeden autor może zgłosić 1 fotografię;
  • wyklucza się prace wykonane wspólnie (współautorsko);
  • prace należy składać w formie gotowego wydruku o formacie 20×30 (A4);
  • zdjęcie należy podpisać w następujący sposób: imię i nazwisko, klasa;
  • organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac, niespełniających kryteriów tematycznych oraz wyżej wymienionych wymogów;
  • przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz wyraża zgodę na publikację fotografii na stronie szkoły oraz ekspozycję na terenie szkoły (wystawa prac).
  1. Prace konkursowe należy składać do 22 kwietnia 2022 r. u pań: Anny Góreckiej, Moniki Lemaniak, Agnieszki Mieszczanek, Justyny Horabik – Gruszeczki.
  1. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:
  • oceny prac dokona jury, powołane przez organizatora,
  • decyzje jury są ostateczne.

Czekamy na Wasze prace!

Organizatorzy: Agnieszka Mieszczanek, Anna Górecka,