ROZPOCZĘLIŚMY ROK SZKOLNY 2017/18

W poniedziałek – 4 września 2017r.  zainaugurowaliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny poprowadził ks. proboszcz Stanisław Makowski. W homilii ksiądz wikary porównał nadchodzący rok szkolny do prezentu.  Pokazał zebranym pakunek, w którym znajdowały się puzzle. Ksiądz powiedział, że rok szkolny to dla każdego ucznia i nauczyciela taka właśnie układanka, która na koniec roku stworzy piękny obraz.

Po mszy świętej delegacje udały się przed siedzibę Komendy Powiatowej Policji, gdzie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary Czarnej Niedzieli. Uroczystość prowadził   Jarosław Pietrzak, a  prócz rodzin aresztowanych w tym dniu mieszkańców Myślenic, zebranych zaszczycili swoją obecnością: poseł na Sejm RP – Jarosław Szlachetka, Starosta Powiatu Myślenickiego – Józef Tomal, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Maciej Ostrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach – Tomasz Wójtowicz, Dyrektor Urzędu Miasta i Gminy Myślenice – Mieczysław Kęsek, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, a zarazem p.o. dyrektora Muzeum Niepodległości – Paweł Lemaniak, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach – mł. ins. Michał Gamrat, Proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach – ks. Stanisław Makowski  ks. Karol Jarosz, dyrektor MDK Fort 49 – Franciszek Dziadoń, przedstawicielka Gimnazjum nr 44 z Krakowa – Urszula Bogdańska–Sęk oraz dyrektorzy instytucji kultury. Na uroczystości obecna była również delegacja naszej szkoły z dyr. Beatą Chrapek–Paciorek, dyr. Tadeuszem Jarząbkiem i dyr. Elżbietą Jakubiak-Święch, nauczycielami oraz pocztem sztandarowym na czele.

Uroczystość rozpoczęło odegranie hymnu państwowego oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez burmistrza Macieja Ostrowskiego. Następnie zebrani w przejmujących słowach usłyszeli o ofiarach Czarnej Niedzieli, o strasznym czasie wojny i okupacji. Na koniec delegacje złożyły pod tablicą  kwiaty i znicze. Ta niewątpliwie piękna uroczystość pozwoliła wszystkim zebranym przybliżyć ten fragment historii Myślenic.

Po ceremonii odsłonięcia tablicy, w budynku Szkoły Podstawowej nr 2, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. O godzinie 10:00 dla klas 4-6, a o 11:00 dla klas 1-3. Na uroczystościach obecna była dyrekcja szkoły – dyr. Beata Chrapek-Paciorek, dyr. Tadeusz Jarząbek, dyr. Elżbieta Jakubiak-Święch, dyr. Marta Pawlak oraz dyr. Zdzisław Mirek., nauczyciele i pozostali pracownicy. Wszystkim zebranym dyrektor Beata Chrapek–Paciorek życzyła udanego roku szkolnego.

O godzinie 12.00 w budynku T.G. Sokół odbyło się rozpoczęcie roku dla klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych. Najpierw został odśpiewany hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor Beata Chrapek-Paciorek, która wyraziła nadzieję, że mimo zmian w oświacie, dla wszystkich to będzie dobry, bezpieczny i pełen sukcesów rok szkolny. Zebranych przywitał również dyrektor Tadeusz Jarząbek, przekazując najważniejsze informacje organizacyjne. Hymn szkoły zabrzmiał w obecności pocztu sztandarowego.  Po uroczystości delegacja uczniów udała się pod pomnik niepodległości, by tam, jak co roku złożyć kwiaty.

Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas wzmożonego wysiłku i pracy.

Wszystkim życzymy, aby to był dobry i pozytywny rok. Witamy wśród nas uczniów i rodziców klas pierwszych i wszystkim życzymy wielu sukcesów! 🙂

Tekst i foto: Paweł Biela