„BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ!”

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. To już trzecia edycja kampanii społecznej. W tym roku twarzą akcji został piłkarz reprezentacji Polski – Jakub Błaszczykowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania. Organizatorem kampanii jest Cartoon Network, a partnerem Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Honorowy patronat nad kampanią Cartoon Network, „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.


W kwietniu i maju klasy: IVa oraz IVb ( z wychowawcami – Moniką Grzechacką i Moniką Lemaniak) włączyły się w promocję postaw koleżeńskich realizując założenia kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. Na zajęciach z wychowawcą przeprowadzono lekcje w oparciu o scenariusze przygotowane przez organizatora akcji. Uczniowie mieli możliwość poznania różnych sposobów radzenia sobie z dokuczaniem: dowiedzieli się, jak reagować i gdzie szukać pomocy w przypadku złego traktowania przez inne osoby. Celem zajęć było również wzbudzenie postawy empatycznej. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z sylwetką Jakuba Błaszczykowskiego, który jest twarzą kampanii, a jednocześnie idolem wielu naszych uczniów.