DZIEŃ DZIECKA W SZPITALU DZIECIĘCYM W PROKOCIMIU

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka nasi uczniowie także mieli możliwość sprawić radość swoim rówieśnikom. W dniu 12 czerwca 2017r. gościliśmy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, gdzie członkowie szkolnej grupy teatralnej zaprezentowali spektakl Noc świętojańska oparty na motywach ludowej baśni o cudownym kwiecie paproci.

Na widowni szpitalnej auli zasiedli mali pacjenci oddziału onkologicznego. Na początku poznali tradycyjną wersję opowieści – baśń J.I. Kraszewskiego Kwiat paproci, a następnie mogli zobaczyć spektakl wyreżyserowany według autorskiego scenariusza członków koła teatralnego. Po występie dzieci chętnie przymierzały kostiumy użyte w przedstawieniu i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami, a na koniec maluchom przekazane zostały drobne upominki z życzeniami zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń.

Mamy nadzieję, że dzięki opowiedzianej historii, barwnym kostiumom, dekoracjom i muzyce, choć trochę pomogliśmy oderwać myśli od szpitalnej codzienności i przenieść się w świat marzeń i spełnionych życzeń.

Dziękujemy naszym aktorom za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia: Mai Błachut, Agnieszce Gorączko, Klaudii Kalembie, Paulinie Kasinie, Patrycji Sradze, Antoniemu Szydłowskiemu, Amelii Ulman, Wiktorii Uniszyn z klasy VI c i Jakubowi Błachutowi z klasy IV c, a także chłopcom, którzy pomogli w transporcie i montażu dekoracji: Dawidowi Kędziorowi, Arkadiuszowi Kutrzebie i Bartoszowi Święchowi z klasy VI c.

Opiekun szkolnej grupy teatralnej Teatrzyk nr 2

Anna Woźniak