,,GOTOWANIE DLA RODZINY’’

W dniu 16.05.2017 r. uczniowie klasa I a wraz z rodzicami byli zaproszeni na zajęcia kulinarne ,,Gotowanie dla rodziny’’.

Przyjechaliśmy do Małopolskiej Szkoły Gościnności na Zarabiu. Tam dzieci zostały podzielone na grupy i pracowały pod czujnym okiem uczniów i nauczycieli tej szkoły. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe. Dzieci nie tylko przyglądały się pracy w kuchni, ale także czynnie w niej uczestniczyły. Niektóre z nich odkryły kulinarny talent. Uczniowie wykonywali powierzone zadania bardzo sumiennie i dokładnie. Część grupy podjęła się ozdabiania kawy. Inni przygotowywali ciasto i smażyli naleśniki. Kolejna grupa piekła drożdżówki. Była także pyszna zupa brokułowa.

Dzieci wraz z rodzicami z apetytem zajadały przygotowane przysmaki. Zajęcia te sprawiły przyjemność i radość zarówno dzieciom jak i rodzicom. To spotkanie ze sztuką kulinarną na długo pozostanie w naszej pamięci.