SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

Światowy Dzień Zdrowia przypada na 7 kwietnia. Jest to wydarzenie mające na celu upamiętnienie powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i zwrócenie w tym dniu szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy światowego zdrowia.

Nasz szkolny Dzień Zdrowia obchodziliśmy w piątek – 12 maja. W tym roku tematem przewodnim było promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia oraz zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe żywienie. Rozwieszone na holu informacje miały nas nakłonić do zastanowienia się nad problemami złego odżywiania.

Uczniowie klas IV-VI podczas prelekcji przygotowanej przez panią Angelikę Latosiewicz dowiedzieli się,  na czym polega zdrowe odżywianie, dlaczego nie trzeba korzystać z suplementów diety oraz co należy jeść a czego unikać, aby długo cieszyć się zdrowiem. Klasy miały także przygotować krzyżówki z hasłami dotyczącymi zdrowego stylu życia, które  następnie zawisły na szkolnym korytarzu i każdy nas mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia i zdrowego trybu życia.

W tym dniu zachęcaliśmy do picia wody. O korzyściach sięgania po „mineralkę” nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niestety, liczba pustych butelek po wodzie wrzucanych do specjalnego kartonu nie świadczy o nas najlepiej. Było ich tylko 36 sztuk. Pijemy jej zdecydowanie za mało! Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak każdemu życzyć zdrowia.

Powyższe działania stanowią jedną z inicjatyw podejmowanych przez naszą szkołę w ramach realizowanego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.