WYCIECZKA DO OJCOWA

W dniu 9.05.2017 r. klasy III G i III B  pojechały na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

O siódmej rano zebraliśmy się przed szkołą, aby autokarem dotrzeć na miejsce. W Ojcowie przywitała nas piękna pogoda. Na początku  szliśmy dnem Doliny Prądnika i podziwialiśmy m.in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Jaskinię Krowią i  Bramę Krakowską. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy szlakiem do najdłuższej jaskini  – Groty Łokietka. Miała  ona  trzy  komnaty,  ze stalagmitami i naciekami przypominającymi różne figury i kształty. Jeden z nich wyglądał jak duch.

Wracając zwiedziliśmy malownicze Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, po czym autokarem przemieściliśmy się pod Maczugę Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale, znany z filmu „Janosik”. Ostatnim punktem naszej wycieczki  była wizyta z McDonald!

 

                                                                                                                     Agata Żmuda-Bednarz

                                                                                                                     Bożena Łętocha