POMAGAMY MISJOM

To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie.

Jednak, gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Te wspaniałe słowa towarzyszyły nam podczas organizacji akcji mających na celu pomoc pani Kasi Jawor. Ta wspaniała myśleniczanka jest misjonarką świecką pracującą w Peru. Inicjatorami i organizatorami akcji byli katecheci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.

W niedzielę, 8 stycznia, wraz z panem Tomaszem Tatarem i naszymi uczniami przygotowaliśmy krótkie scenki opowiadające historię Bożego Narodzenia, w czasie których była także możliwość kolędowania. Po występie chętni parafianie mogli wspomóc ofiarą naszą akcję, za co, w dowód wdzięczności, otrzymywali „małe co nieco” ;-).

W kwietniu, jak co roku, zorganizowaliśmy kiermasz palm i ozdób wielkanocnych. I znów wspaniali mieszkańcy Myślenic nie zawiedli. Bardzo licznie odwiedzali nasze stoiska. Efektem obydwóch akcji jest pomoc pani Kasi oraz zakup 20 Pism Świętych do pracy z dziećmi.

Wydaje się jednak, że dużo wspanialszym wynikiem naszych działań jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na trudny los innych ludzi. Pokazanie, że razem możemy pomóc bardziej potrzebującym. Uświadomienie, że bardzo duże znaczenie ma każdy nasz gest i poświęcony czas. Wspaniałe jest również to, że są dorośli, którzy mimo licznych obowiązków, potrafią poświęcić swój wolny czas dla dobra innych.

Za włączenie się do akcji dziękujemy przede wszystkim naszym wspaniałym uczniom i ich rodzicom. Za czas, zaangażowanie i zakup materiałów do przygotowania ozdób wielkanocnych. Razem z dziećmi ze SP nr 2 w akcji udział wzięły także uczennice z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach: Ola Stalmach, Anita Motyka, Kinga Fijał i Izabela Skrzeczek, które – pomimo wielu obowiązków w nowej szkole – poświęciły swój wolny czas, aby tak jak w latach poprzednich wspomóc nas w organizacji tego wymagającego przedsięwzięcia. Ogromną pomocą, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni, służyli nam także:  pan Andrzej Pieron  oraz panie: Edyta Kalemba, Ewa Hajduk, Izabela Leżańska, Monika Lemaniak, Anna Litwa i Urszula Orzechowska. Piękne palmy przygotowała również nasza siostra Agnieszka Bielińska.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze choć w małej części pomogą pani Kasi w pracy misyjnej na rzecz tych najbardziej potrzebujących Chrystusa. Dzięki takim akcjom duch misyjny ma szansę przeniknąć w serca dużej liczby dzieci i młodzieży. Przekonać je do powszechności Kościoła i potwierdzić ich bezinteresowność i trud podejmowany dla braci.

Jeszcze raz wszystkim MYŚLENICZANOM serdecznie dziękujemy!

Dorota Orzechowska

katechetka ze SP nr 2 w Myślenicach