Kategoria: Wszystkie wpisy

KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

 1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu pt. „STROIK BOŻONARODZENIOWY” jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.     

 1. Cele konkursu

Celem konkursu jest:
– edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,
– kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
– rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, na bazie tradycji ludowej,
– kształcenie wyobraźni plastycznej,
– rozwijanie zdolności manualnych.

AKCJA CHARYTATYWNA – „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM – CZYLI DAJ SIEBIE INNYM”

Samorząd Uczniowski zaprasza Uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji wsparcia rzeczowego „I Ty możesz zostać św. Mikołajem – czyli daj siebie innym”. Akcja organizowana jest przez Dzienny Dom „Senior+” w Myślenicach.

Seniorzy to w większości osoby samotne, schorowane, pragnące kontaktów międzyludzkich,

rozmowy, a jednocześnie osoby życzliwe z ciekawą historią życia. Ich dochody są zazwyczaj niskie, a dużą cześć pochłaniają wydatki na leki. Chcielibyśmy aby czas świąteczny był dla Seniorów czasem w którym będą wiedzieć, że ktoś o nich pamięta.

Akcja ma na celu pozyskanie produktów żywnościowych, słodyczy, kosmetyków, chemii, które w paczkach świątecznych trafią do rąk naszych Seniorów.

Zbiórka produktów będzie trwała do 15. XII.2021 roku (świąteczne pudełko położone zostanie przy wejściu do szkoły).

Może któraś klasa chciałaby wykonać karki świąteczne z życzeniami?

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ –

Konkurs INDYWIDUALNY – zaprojektuj i wykonaj kartkę świąteczną.

CELE KONKURSU:

 1. Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
 2. Wzmacnianie więzi rodzinnych.
 3. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci.

 Wczytaj się dokładnie w Regulamin znajdujący się tutaj:

 REGULAMIN – KONKURS INDYWIDUALNY – KARTKA ŚWIĄTECZNA

Pracę proszę składać  u Beaty Pacek – pedagoga  szkoły

Termin : 15.12.2021r.,  sala 203, I piętro.

WYCIECZKA DO BOCHNI

22 listopada uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do Bochni.

Do najstarszej w Polsce kopalni soli zjeżdżaliśmy szybem Campi. Dla niektórych było to spore przeżycie. Tuż po zjeździe czekała na nas podziemna kolejka, którą przebyliśmy kilometrową trasę pomiędzy szybami. Następnie odbyliśmy podróż w czasie. Pani przewodniczce w opowiadaniu o historii kopalni pomagali polscy książęta i królowie, żupnicy genueńscy, a także duch mnicha – Cystersa. Dzięki projekcji multimedialnej poznaliśmy pracę górników, stare techniki wydobywcze i systemy transportowe. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie ze Skarbnikiem, dobrym duchem kopalni, od którego każdy z nas a zakończenie spotkania otrzymał mały woreczek z solą. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn. Mieliśmy tu czas na spożycie posiłku, zabawę i odpoczynek. Pobyt w bocheńskiej kopalni soli dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Do domu wróciliśmy z wieloma wspomnieniami oraz „solnymi” pamiątkami.

KONKURS NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ DLA KLAS 1-3

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu.

WARUNKI UCZESTNICTWA :

 • Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas 1-3  naszej szkoły.
 • Każdy uczestnik może przedstawić jeden projekt.
 • Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

 • I grupa- I  klasa
 • II grupa- II klasa
 • III grupa – III klasa

PODARUJ SWOJEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ NA GWIAZDKĘ!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w XVII edycji świątecznej akcji – „Podaruj swojej Bibliotece książkę na Gwiazdkę”.

Akcja potrwa od 8 XII do 22 XII. Prosimy miłośników książki o dary, które wzbogacą zbiory naszej szkolnej Biblioteki.

Często w swoich prywatnych biblioteczkach dzieci posiadają pozycje, których z różnych względów już nie potrzebują. Prosimy o przejrzenie domowych zbiorów, lub wizytę w księgarni i przyłączenie się do akcji. Najbardziej liczymy na lektury, książki przygodowe i obyczajowe. Nazwisko każdego Ofiarodawcy zostanie na stałe uwiecznione w podarowanej książce na okolicznościowej pieczątce.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

ziemia

W dniu 25.11.2021 (czwartek) odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych.

Posegregowane odpady: plastikowe butelki PET po napojach, zakrętki plastikowe, makulaturę należy dostarczyć i bezpośrednio włożyć do kontenera ustawionego na parkingu obok szkoły.

Bardzo prosimy, aby przygotowane opakowania był według poniższych zaleceń:

 • butelki PET – puste, bez pozostałości płynów, zakrętki plastikowe z butelek – czyste
 • makulatura – sucha, spakowana w paczki związane sznurkiem.

Bardzo prosimy, aby do jednego kontenera wrzucać plastik a do drugiego makulaturę!

POWÓD DO DUMY

W dniu 10 listopada 2021r. w Muzeum Niepodległości odbyła się gala wręczenia dyplomów i nagród finansowych dla uczniów szkół podstawowych z gminy Myślenice, którzy osiągają wybitne wyniki w nauce oraz mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i turniejach (za rok 2020/2021). Łącznie nagrodzonych zostało 27 uczniów. Z naszej szkoły nagrody z rąk Pana Burmistrza Jarosława Szlachetki i Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzaty Ciemińskiej otrzymało 3 uczniów: Milena Gubała, Maja Piesakowska i Miłosz Płatek.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła może poszczycić się uczniami, którzy z pasją i kreatywnością rozwijają swoje predyspozycje i uzdolnienia. Życzymy im, jak i całej społeczności szkolnej, nieustającej chęci do dalszego rozwoju, ponieważ, jak napisał Honore de Balzac „Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli”.

MISTRZOWIE POWIATU

19 listopada 2021r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Nikola Łotocka (kl.7b), Samuel Maj (kl.7b), Artur Gorączko (kl.7b) i Darek Dziewoński (kl.8c) zajęła 1 miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Szachach Drużynowych, uzyskując tym samym awans do finałów wojewódzkich. Gratulujemy!

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MŁODZIEŻOWYM OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM W NIEPOŁOMICACH

W dniach 16 i 19 listopada klasy szóste z naszej szkoły brały udział w zajęciach edukacyjnych w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Były to zajęcia realizowane w ramach zagadnień z podstawy programowej z geografii.

Młodzieżowe Obserwatorium w Niepołomicach to placówka o tradycjach sięgających kilku dziesięcioleci. W 2014 roku obchodziło 50 rocznicę oficjalnego otwarcia. W ostatnich latach uległo przebudowie i stało się jedną z niewielu tak nowoczesnych ego typu placówek w południowej Polsce.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ

Mistrzynie Gminnych i Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej.  Awans do zawodów rejonowych. 

Skład drużyny dziewcząt:

 • Kinga Bajor 8e
 • Rita Przekwas 8e
 • Maja Piesakowska 8e
 • Dagmara Szymska 8e
 • Wiktoria Górka 7e
 • Zofia Chrobak 7b
 • Joanna Szlachetka 8b
 • Adelajda Cabaj 8d

Mistrzowie Gminnych i Wicemistrzowie Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej.

Skład drużyny chłopców:

 • Kacper Kędziora 8e
 • Filip Ratowski 8e
 • Mikołaj Ranosz 8f
 • Patryk Bajerski 8f
 • Patryk Turała 8f
 • Oliwier Żądło 8c
 • Artur Pietrzak 8d
 • Adam Gracz 8a
 • Krzysztof Oliwa 8c

20 LISTOPADA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła aktywnie włącza się w obchody tego święta. Akcentujemy ważną zależność: Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają! W korczakowskim duchu Konwencja podkreśla podmiotowość dziecka – jest ono człowiekiem, ma niezbywalną godność,  wolność, a jedną z najważniejszych wartości dla dziecka jest miłość – potrzeba kochania i bycia kochanym. Zaspokojenia tych ważnych potrzeb, przestrzegania ich praw życzymy wszystkim dzieciom.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

STYPENDIA DLA UCZNIÓW

Uprzejmie przypominam, że w ramach regionalnego Programu Stypendialnego współfinansowanego ze środków UE ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2021/2022 dla uczniów szczególnie uzdolnionych ze szkół podstawowych (klasy V-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych, którzy pobierają naukę na terenie Województwa Małopolskiego lub na nim zamieszkują. Nabór kończy się 26.11.2021r.

Rekomendowany sposób składania dokumentów pocztą/kurierem na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem: Departament Edukacji – RPS UE 2021/2022.

Stypendium finansowe jest przyznawane na okres roku szkolnego (od 1 września do 31 sierpnia) z przeznaczeniem na realizację przez ucznia, pod okiem opiekuna dydaktycznego, jego indywidualnego planu rozwoju w obszarze przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i/lub przedsiębiorczości. 

Skip to content