Kategoria: Wszystkie wpisy

KONKURS ENGLISH CHALLENGE DLA KLAS VIII

Przypominamy, że etap szkolny V gminnego konkursu English Challenge odbędzie się w piątek, 28 lutego 2020 r. o godz. 9.00 w sali nr 15.

Proszę przynieść zgody rodziców na udział w konkursie uczniowie,  którzy nie przyniosą  zgody, nie będą mogły wziąć w nim udziału (zgodnie z Regulaminem).

 

REKOLEKCJE – KLASY 4-6

Środa i czwartek – 26 i 27 lutego 2020 r.

O godzinie 12:15 uczniowie wychodzą do kościoła z przydzielonymi nauczycielami. Msza Św. rozpoczyna się o godzinie 12:30. Po mszy św. uczniowie udają się do domu spod kościoła.

Zajęcia opiekuńcze dla uczniów niebiorących udziału w rekolekcjach odbędą się do godziny 13:35 w sali 202.

 

Piątek – 28 lutego 2020 r.

O godzinie 12:30 uczniowie wychodzą do kościoła z przydzielonymi nauczycielami. Nauka rekolekcyjna rozpoczyna się o godzinie 12:40. Po nauce uczniowie udają się do domu spod kościoła lub uczestniczą w spowiedzi.

Zajęcia opiekuńcze dla uczniów niebiorących udziału w rekolekcjach odbędą się do godziny 13:35 w sali 202.

 

Plan rekolekcji klasy I-III otrzymają od wychowawców.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH – NOWE ZASADY

2424W dniu 27.02.2020 (czwartek) odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych.

Posegregowane odpady:

 • plastikowe butelki PET po napojach
 • zakrętki plastikowe
 • makulatura
 • puszki aluminiowe
 • baterie

należy dostarczyć i bezpośrednio włożyć do kontenera ustawionego na parkingu obok szkoły.

Bardzo prosimy, aby przygotowane opakowania był według poniższych zaleceń:

 • butelki PET – puste, bez pozostałości płynów
 • zakrętki plastikowe z butelek – czyste
 • makulatura – sucha, spakowana w paczki związane sznurkiem,
 • puszki aluminiowe po napojach, opróżnione

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Prezentacja multimedialna „Przygotowanie szkoły na przyjęcie uczniów klas I”

Informacja o naborze do klas pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2  w Myślenicach w roku szkolnym 2020/2021

Zgodnie z Zarządzeniem nr 13/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 29 stycznia 2020 roku w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice informuję, że obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2020/2021 objęte są:

 • dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2013) – objęte obowiązkiem szkolnym,
 • dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2014) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę  w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Zapisy będą się odbywać w sekretariacie szkoły w dniach od 2 do 13 marca 2020 r. w godzinach 8:00 – 15:00.

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach 6-7 kwietnia w naszej szkole dobędzie się Świąteczny Kiermasz Wielkanocny organizowany przez klasę 5f wraz z wychowawcą oraz rodzicami. Dochód ze sprzedaży fantów zostanie przeznaczony na dofinansowanie do wycieczek szkolnych dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszej akcji i ofiarowanie nam różnorodnych fantów. Mogą to być np. zabawki, puzzle, gry planszowe, ozdoby do włosów, naklejki, przybory szkolne, książki, słodycze, notesy, artykuły świąteczne.

Uczniowie są proszeni o przynoszenie fantów do p. Sylwii Nosal, p. Patrycji Szlachetki-Stanach lub p. Anny Zahel. Na przyniesionych fantach prosimy zapisać imię, nazwisko oraz klasa ofiarodawcy.

KONKURS NA „NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VI do udziału w konkursie na „Najładniejszą pisankę wielkanocną”,

WARUNKI KONKURSU:

 • każdy uczestnik może zgłosić jedną pisankę wykonaną na wydmuszce, jajku plastikowym styropianowym, drewnianym lub z innego trwałego materiału,
 • technika zdobienia jaja jest dowolna (zdobienie metodą malowania, haftowania barwienia, wyklejania itp.),
 • praca powinna być wykonana samodzielnie
 • do każdej pracy należy dołączyć kartkę informacyjną z następującymi danymi (imię i nazwisko, klasa).

ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS VIII

W dniu 24 lutego 2020 r.  o godz. 17:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie  się zebranie z rodzicami uczniów klas VIII poświęcone organizacji i przebiegowi egzaminów na zakończenie ósmej klasy. 

KIERMASZ DLA MARYSI

W piątek-  14.02.2020r. – czyli w Walentynki (kiedy zewsząd słyszymy o miłości, wokół nas krążą czerwone serduszka, a za pośrednictwem św.Walentego otrzymujemy laurki od naszych sympatii) serca w SP 2 zabiły jeszcze mocniej! Wszystko za sprawą malutkiej Marysi Miąsko, której historia poruszyła już wiele serc. Marysia to roczna dziewczynka, która potrzebuje pomocy w postaci najdroższego leku na świecie i dlatego jej skarbonka musi osiągnąć kwotę 8 mln złotych. Nasza szkoła nie mogła przejść obojętnie obok apelu rodziców Marysi, w którym proszą o szansę życia dla swojej córki. Uczniowie z klas 5b, 8c wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowali kiermasz ciast i ciasteczek dla Marysi. Jak zwykle cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania i ochoczo włączyła się w tę akcję. Łakocie przygotowane przez rodziców cieszyły się wielkim powodzeniem, a puszki, do których zbieraliśmy pieniądze szybko pękały w szwach. Zebrana kwota to 6441,91 zł.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM – CIEKAWA LEKCJA GEOGRAFII

W dniu 11 lutego 2020 roku (wtorek) w naszej szkole miało miejsce bardzo ciekawe spotkanie, które odbyło się na sali gimnastycznej. Wzięły w nim udział klasy trzecie, czwarte i piąte.  Gościem naszej placówki był podróżnik – Samuel Kempski, który opowiadał z wielką pasją i zaangażowaniem o swojej podróży do Amazonii.

PROGRAMOWANIE Z KLOCKAMI LEGO

Uczniowie klas III c, III d i III e biorą obecnie udział w innowacji pedagogicznej „Programowanie z klockami Lego”. Jest to program wspomagania kształcenia uczniów poprzez zastosowanie zestawów Lego Education WeDo 2.0.

Innowacja ma celu szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo 2, analityczne myślenie oraz wyciąganie wniosków, programowanie, projektowanie oraz kreowanie ruchomych modeli. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do rozwijania myślenia poprzez programowanie.

„DOLASTAMY”

Taka niespodzianka. Narodowe Centrum Kultury w Warszawie pisze o siedmiu przedsięwzięciach z województwa małopolskiego. Jesteśmy dumni, że w tym zacnym gronie nie zabrakło naszej szkoły.

Link do artykułu

Kolejny materiał – niespodzianka. Itv opublikował ekologiczne filmiki uczniow z naszej szkoły dzisiaj na swojej oficjalnej stronie.

Link do artykułu

PROGRAM NAUKI JAZDY NA NARTACH „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”

Podczas tegorocznych ferii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”, który był współfinansowany przez Gminę Myślenice oraz Województwo Małopolskie.

MATEMATYCZNE SUKCESY MIŁOSZA

„Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”.

James Madison

Myślę, że to samo mógłby powiedzieć Miłosz Płatek – uczeń klasy 7b. Po raz kolejny osiąga bardzo wysokie wyniki w konkursach kuratoryjnych i ogólnokrajowych z matematyki. Z wielką dumą informujemy, iż nasz uczeń przeszedł do III etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów, uzyskując tym samym tytuł finalisty. Olimpiada Matematyczna Juniorów to jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej olimpiad uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do wyższych szkół. Kolejnym ogromnym sukcesem Miłosza jest przejście do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego, który odbędzie się 27 lutego. Ponadto Miłosz został laureatem ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny, wygrywając tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach. Zajął pierwsze miejsce w województwie oraz w kraju. Będąc finalistą i laureatem tak trudnych i prestiżowych konkursów, jest wzorem do naśladowania dla innych uczniów.