Kategoria: Wszystkie wpisy

PODRĘCZNIKI DO RELIGII I JĘZYKA NIEMIECKIEGO (KLASA 6)

Szanowni Państwo,

w roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole będą obowiązywały poniższe podręczniki do religii i języka niemieckiego (klasa 6). Bardzo prosimy kupić je w własnym zakresie. Pozostałe podręczniki zapewnia szkoła.

RELIGIA Klasa Tytuł podręcznika Numer Autorzy Wydawnictwo
I Podręcznik do nauki religii dla I klasy szkoły podstawowej „Bóg jest naszym Ojcem” AZ-11-01/18-KR-1/20 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
II Podręcznik do nauki religii dla II klasy szkoły podstawowej “Kochamy Pana Jezusa” KR-12-01/10-KR-10/13 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
III Podręcznik do nauki religii dla klasy III szkoły podstawowej „Przyjmujemy Pana Jezusa” KR-13-01/10-KR-4/14 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
RELIGIA IV Podręcznik do nauki religii dla IV klasy szkoły podstawowej „Słuchamy Pana Boga” AZ-21-01/10 – KR – 3/12 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
V Podręcznik do nauki religii dla V klasy szkoły podstawowej „Jezus dla człowieka” w trakcie red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
VI Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej „W Kościele umacniamy wiarę” AZ-2-01/10 z 9 VI 2010 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
VII Podręcznik do nauki religii dla klasy VII szkoły podstawowej „Spotykamy się z żywym Słowem” KR-31-01/10-KR-1/12 red. ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka Wydawnictwo św. Stanisława BM
VIII Podręcznik do nauki religii dla VIII klasy szkoły podstawowej „Żyjemy w miłości Boga” KR-33-02/13-KR-6/14 red. ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka Wydawnictwo św. Stanisława BM
JĘZYK NIEMIECKI VI Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy VI – UND SO WEITER (neu 3)

 

Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy VI – UND SO WEITER (neu 3)

810/3/2019

 

M. Kozubska, E. Krawczyk, L. Zastąpiło

 

M. Kozubska, E. Krawczyk, L. Zastąpiło

PWN

 

 

PWN

OGŁOSZENIE – ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O WYNIKACH EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty  odbywa się od dnia 31 lipca 2020 r. w godz. 8:30 – 13:30 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 Myślenice, ul. Żeromskiego 2.

Odbioru zaświadczenia dokonują uczniowie, rodzice uczniów (opiekunowie prawni), oraz osoby spokrewnione (posiadają stosowne upoważnienie od rodziców ucznia).

Wynik egzaminu musi  zostać dostarczony w dniach 31.07.2020 – 04.08.2020 do szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru.

UWAGA!!! W tym roku wyniki egzaminu ósmoklasisty będą wprowadzane do systemu przez szkoły PONADPODSTAWOWE PIERWSZEGO WYBORU (31.07.2020 – 04.08.2020)!!!

MAJA Z KLASY VI E NA PODIUM W OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE ONLINE MISTRZ DYKTAND

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii  zakończyła się   dużym sukcesem dla naszej  uczennicy Mai Piesakowskiej, która w kategorii  klas 4 – 6 zdobyła II miejsce. 

Wyniki są imponujące. W konkursie wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników. Rozwiązali oni łącznie  423 tysiące dyktand. Należy  podkreślić, że był to  spontaniczny konkurs, który wspierał akcję ,, zostańmy w domu”, a następnie okazał się być największym dyktandem w Polsce.

BOISKA

PONIEDZIAŁEK-SOBOTA    –   9:00-15:00

NIEDZIELA    –  13:00-19:00

 

9:00-10:30     15min przerwy na dezynfekcję

10:45-12:30   15min przerwy na dezynfekcję

12:45-15:00    15min przerwy na dezynfekcję

 

Plac zabaw zamknięty do odwołania

CERTYFIKAT AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Po raz piąty nasza szkoła z sukcesem zakończyła starania o przyznanie certyfikatu Bezpiecznego Puchatka, programu prowadzonego przez firmę Maspex z Wadowic. W tym roku edycja XI.

Celem Puchatkowego programu jest uczenie pierwszoklasistów bezpiecznych zachowań nie tylko w ruchu drogowym, w domu, w szkole i w czasie zabawy, ale również w internecie, co w obecnej sytuacji pandemicznej jest szczególnie ważne.

II MIEJSCE DLA WIKTORII  Z KLASY 2A  W KONKURSIE ONLINE MISTRZ DYKTAND

W dniach od 24.04. do 24.05.2020 roku po raz pierwszy odbył  się ogólnopolski konkurs ortograficzny online  pod hasłem Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii  zorganizowany przez serwis dyktanda.pl.

O tytuł  mistrza walczyli uczniowie z całej  Polski, którzy zgłosili się do konkursu tworząc lub rozwiązując poprawnie dyktanda.

Z naszej szkoły do zabawy zgłosiła się  uczennica klasy 2a Wiktoria Kozak, która  zdobyła wysoką drugą lokatę w swojej kategorii.

Gratulujemy Wiktorii  i życzymy kolejnych sukcesów .  

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

W dniach 2.06 – 5.06  odbyła się XXIX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Z uwagi na zmienioną formułę konkursu został on przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Zgodnie z regulaminem w tej edycji nie przyznaje się tytułu laureat.

W naszej szkole konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem. Łącznie wzięło w nim udział 94 uczniów, którzy przystąpili do konkursu w czterech kategoriach: żaczek, maluch, beniamin, kadet.  Wśród grona  wyróżnionych znaleźli się również  i nasi uczniowie:

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

SZKOLNE KONFRONTACJE MUZYCZNE – EDYCJA XVI 

Uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w konkursie „Szkolne Konfrontacje Muzyczne”. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

kategoria klas I-III:
I miejsce – Amelia Ambroży kl. IIId
II miejsce – Mariola Gubała kl. Ia

kategoria klas IV-VI:
III miejsce – Milena Gubała kl. Vb

kategoria klas VII-VIII:
II miejsce – Klaudia Gorączko kl. VIIIe

Szczegółowe wyniki konkursu kliknięciu.

Po tym konkursie laureaci wzięli udział w głosowaniu publiczności na stronie MOKiS w Myślenicach i zwyciężyły:

w kategorii klas I-III: Mariola Gubała
w kategorii klas VII-VIII: Klaudia Gorączko

Szczegółowe wyniki głosowania internatowego po kliknięciu.

 WYNIKI  SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

5 czerwca dobiegł końca  szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem: „W każdej szkole są książkowe mole”. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział. Doceniamy wytrwałość i zaangażowanie. Zmagania konkursowe i zacięta rywalizacja trwały do ostatniego pytania. Tytuł „Mola książkowego” ex aequo zdobyli:

  • Justyna Żak 4a
  • Maja Oskwarek 4b
  • Gaia Stempień 4c
  • Artur Pietrzak 6d

GRATULUJEMY!!!

SUKCES ALEKSANDRY GRZECHACKIEJ Z KLASY 6C W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM EKOLOGICZNO-PLASTYCZNYM

Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły została wyróżniona w konkursie: „Ekologiczny Kalendarz – Jak dbamy o świat”. Praca Aleksandry została ukazana na stronie głównej kalendarza wydanego z pracami nagrodzonych. 

Serdecznie gratulujemy sukcesu 

Zdalna Szkoła+

Gmina Myślenice zakupiła laptopy dla uczniów w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” . Dwa z nich trafiły do naszej szkoły. W/w sprzęt zakupiony został w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach dotyczącego realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W najbliższych dniach sprzęt zostanie udostępniony uczniom. 

Klauzula informacyjna

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „MEINE KLEINE HEIMAT- IST MYŚLENICE SEHENSWERT?”/ „MOJA MAŁA OJCZYZNA –CZY WARTO ZWIEDZIĆ MYŚLENICE?” 

Pragniemy serdecznie podziękować  wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w gminnym konkursie z języka niemieckiego. Zadaniem konkursu było wykonanie albumu w języku niemiecko-polskim na temat „Meine kleine Heimat- ist Myślenice sehenswert?”/ „Moja mała ojczyzna –czy warto zwiedzić Myślenice?”  Nadesłane albumy były piękne, wykonane w oryginalny sposób, z ciekawą i bogatą treścią oraz zachęcające do odwiedzenia miasta Myślenice, dlatego wybór nie był łatwy.

Przypominamy, że Jury w składzie Pani dyr. Justyna Otfinowska, p. Danuta Zięba nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 3 i p. Małgorzata Urbańczyk nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 2 przy ocenie albumów brało pod uwagę zgodność z tematem, poziom merytoryczny i poprawność językową informacji, oryginalną i pomysłową formę albumu oraz estetykę wykonania.

Oto wyniki konkursu: