Kategoria: Projekty

100 ZADAŃ NA STULECIE!!!

Uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można na wiele sposobów. Pani Monika Grzechacka nauczyciel matematyki zachęca do wzięcia udziału w projekcie  „100 zadań na stulecie”. Od 20.09.2018r. do dnia 7.11.2018r. każdy z uczestników będzie miał za zadanie rozwiązać 3 zadania matematyczne, które będą opublikowane na stronie szkoły oraz zawieszone na tablicy ogłoszeń obok sali 215.

Uczestnicy projektu samodzielnie rozwiązują zadania w domu i po danym tygodniu rozwiązania zadań na kartkach oddają do pani Moniki Grzechackiej z przygotowaną na ten cel okolicznościowym znakiem poświęconym tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

“EUROPE IN PERSPECTIVE:INTERNATIONAL”

28 reprezentantów z 12 krajów Europy eksplorowało różnorodność i międzykulturową współpracę w edukacji w czasie sześciodniowej konferencji CCE (Creativity Culture & Education) zorganizowanej w Newcastle.

Do tej połączonej z intensywnymi warsztatami sesji zostali zaproszeni artyści i pedagodzy – w tym dwie nauczycielki z Polski. Znalazła się wśród nich pracująca w naszej myślenickiej SP nr 2 – Jarosława Słowik:

PROJEKT OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ „KLUB MAŁYCH PODRÓŻNIKÓW W CZASIE – HISTORIA POLSKI”

W marcu br. uczniowie klas pierwszych przystąpili do realizacji projektu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zostali zapoznani z legendą o powstaniu państwa Polskiego. „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” stała się inspiracją do stworzenia historyjki obrazkowej omawianej legendy. Każda klasa wspólnie wykonała pracę plastyczną do przydzielonego fragmentu tekstu. Wszystkie prace zostały wykonane z niezwykłą starannością i zaangażowaniem. Efekt działań naszych uczniów można zobaczyć na załączonych zdjęciach:

PROJEKT Z ZUS

Dnia 13 kwietnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjno-warsztatowe w ramach projektu edukacyjnego pt. „Projekt z ZUS”.

Brali w nim udział zarówno uczniowie klas siódmych i klas gimnazjalnych naszej szkoły.

„BASIA NIGDY SIĘ NIE NUDZI”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami od października do grudnia realizowali projekt czytelniczy” Basia nigdy się nie nudzi”.

Podejmowane zadania miały przekonać dzieci, że warto poświęcić trochę czasu książce, bo nic tak nie rozwija jak czytanie. Uczniowie rozpoczęli swoje spotkanie z czytaniem od poznania małej bohaterki, która znajduje się w trudnych sytuacjach i próbuje sobie z nimi poradzić. Odkrywa, że ważne pytania mają często proste odpowiedzi. Nie jest idealnie grzeczna – ale nie sposób jej nie lubić.

W ZOO PANA BRZECHWY

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klas I wraz z wychowawcami od października do grudnia realizowali projekt czytelniczy „W zoo pana Brzechwy”.

Najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie wypożyczają książki z wierszami. Widząc tak wielkie zainteresowanie i zaciekawienie uczniów uznano, że warto zrealizować projekt, bazując na najbardziej znanych i lubianych wierszach Jana Brzechwy.

SP 2 MYŚLENICE NA FORUM EDUKACJI KULTUROWEJ SYNAPSY I W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE „EUROPE IN PERSPECTIVE”

Program SYNAPSY realizowany przez Małopolski Instytut Kultury (MIK) w Krakowie jest regionalnym komponentem – prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury – ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Program ten ma kluczowe znaczenie dla Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z budowaniem współpracy pomiędzy sektorem edukacji i sektorem kultury.

FORUM LOKALNYCH LIDERÓW

II Forum Lokalnych Liderów odbyło się w dniach 1 – 2 grudnia 2017 roku w Dobczyce.

Forum Lokalnych Liderów to szczególne spotkanie liderów małopolskich organizacji działających lokalnie, dające możliwość poznania innych organizacji oraz skutecznych inicjatyw i projektów realizowanych na terenach małych miejscowości.

PISZĄ O NAS – O!SWOJE!NI W PRZESTRZENI

Polecamy informację z portalu itv- Myślenice. Życzymy miłej lektury połączonej z projekcją filmu, w którym zobaczyć można naszych uczniów uczestniczących w projekcie „O!SWOJE!NI W PRZESTRZENI”.

Link do artykułu po kliknięciu TUTAJ.

„BASIA NIGDY SIĘ NIE NUDZI”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami od października realizują projekt czytelniczy” Basia nigdy się nie nudzi”

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika, ponadto cykl książek o małej Basi to niewyczerpane źródło wiedzy o różnych dziedzinach życia. W barwny sposób opisane jest życie kilkuletniej dziewczynki i jej rodziny. Każdy tom to odrębna historia z ich życia, koncentrująca się na wybranym temacie. Seria Basia to świat bliski i zrozumiały dla dziecka.

O!SWOJE!NI W PRZESTRZENI – RELACJA – DZIEŃ PIĄTY

Nie trzeba wielu słów – wystarczy wywołanie obrazu wrapa, dopieszczonego przyprawami mięsa, chrupiącej sałaty, soczystości pomidora, okraszonych wyrażeniami znad Tamizy i mamy kwintesencję dnia KEBIKÓW J. Nie były do końca idealne, ponieważ pogodne mieliśmy jedynie usposobienia z powodu deszczu, który niestety zgonił nas z rowerów.

Szybko przestaliśmy rozpatrywać „okoliczności przyrody” pod wpływem wrażenia jakie – dzięki pani Justynie Piechnik – wywarł na nas pełen profesjonalizm na stanowiskach pracy w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Trzeba było szybko skupić się na proporcjach przypraw, współdziałaniu w grupach i efekcie finalnym. A wisienką na torcie po degustacji było… sprzątanie! Prawdziwy sprawdzian współpracy.

O!SWOJE!NI W PRZESTRZENI – RELACJA – DZIEŃ TRZECI /NOC/DZIEŃ CZWARTY

„(…) kiedy jest się młodym, trzeba zobaczyć różne rzeczy, zbierać doświadczenia, myśli; poszerzać horyzonty

          Joseph Conrad „Jądro ciemności”

Las powitał gromadę ponad dwudziestu osób dźwigających ekwipunek śpiworowo-namiotowo-plecakowy. W schronisku na Kudłaczach na entuzjastycznie nastawionych młodych ludzi czekał Mikołaj Wielgus i WYZWANIA SURVIVALOWE – rozpalanie ognia, filtrowanie wody, budowa schronienia w dziczy. Radek Cichosz zachęcał do wykorzystania zasobów lasu jako naturalnej apteki. Prezentował też rośliny niebezpieczne, które zamiast leczyć dolegliwości – trują i parzą.

O!SWOJE!NI W PRZESTRZENI – RELACJA – DZIEŃ DRUGI

Przyjemne i smaczne warsztaty językowe? To możliwe dzięki Magdalenie Szydłowskiej i Ewie Łazoryk – lektorkom wolontariuszkom, które wyczarowały pracochłonne prezentacje angielskiego słownictwa i wyrażeń potrzebnych do przeprowadzenia zajęć kulinarnych.