Kategoria: Biblioteka

KONKURS – HISTORIA TAJEMNICZEGO ZAMCZYSKA

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie literackim Historia tajemniczego Zamczyska w związku z 680 rocznicą lokacji miasta Myślenice. Konkurs będzie oceniany w trzech kategoriach wiekowych(dzieci, młodzież, dorośli). Przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania. Regulamin znajduje się w załączniku.

REGULAMIN

„KSIĄŻKA W CIEMNO” LUBISZ RYZYKO??? NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE !!!

Biblioteka szkolna ogłasza akcję czytelniczą, dedykowaną dla uczniów klas V-VIII!

„Książka w ciemno”

Lubisz ryzyko???

Nie oceniaj książki

po okładce !!!

Przygotowano zapakowane  tajemnicze pakunki, których zawartość zdradza jedynie  umieszczony na szarym papierze krótki fragment opisujący zawartość.

Czy kilka zdań wystarczy, by przekonać czytelnika do wyboru konkretnej książki? Moc słowa drzemie w treści!!!

PODARUJ SWOJEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ NA GWIAZDKĘ!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w XVII edycji świątecznej akcji – „Podaruj swojej Bibliotece książkę na Gwiazdkę”.

Akcja potrwa od 8 XII do 22 XII. Prosimy miłośników książki o dary, które wzbogacą zbiory naszej szkolnej Biblioteki.

Często w swoich prywatnych biblioteczkach dzieci posiadają pozycje, których z różnych względów już nie potrzebują. Prosimy o przejrzenie domowych zbiorów, lub wizytę w księgarni i przyłączenie się do akcji. Najbardziej liczymy na lektury, książki przygodowe i obyczajowe. Nazwisko każdego Ofiarodawcy zostanie na stałe uwiecznione w podarowanej książce na okolicznościowej pieczątce.

„STRAGAN Z WIERSZYKAMI”

Po powrocie ze zdalnego nauczania wszyscy uczniowie klas drugich zostali zaproszeni do udziału w  szkolnym konkursie czytelniczym ze znajomości wybranych wierszy Jana Brzechwy „Stragan z wierszykami”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych poezją znanego dzieciom autora, dostarczenie radości i satysfakcji podczas wspólnej zabawy i rywalizacji. Zadania konkursowe dotyczyły wysłuchanych wierszy poety w interpretacji znanych aktorów połączone z prezentacją obrazu na dużym ekranie.  Miło nam przekazać, że po pierwszym etapie do dalszej rywalizacji w konkursie zakwalifikowali  się następujący uczniowie:

W ŚWIECIE KSIĄŻEK

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jaworniku oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zapraszają do udziału w I Gminnym Konkursie Bibliotecznym „ W świecie książek”. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod hasłem „Książkowe inspiracje”.

Szczegółowe informacje o konkursie zostaną przesłane do wszystkich uczniów za pomocą dziennika elektronicznego.

„PODARUJ SWOJEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ NA GWIAZDKĘ”

Pragniemy podziękować wszystkim miłośnikom książek i sympatykom biblioteki, którzy wzięli udział w XVI edycji świątecznej akcji „Podaruj swojej Bibliotece książkę na Gwiazdkę” Wśród tegorocznych darów znalazło się dużo  nowych, zakupionych specjalnie na tę okazję książek. Ofiarowane w tym roku pozycje wzbogacą  zbiory naszej szkolnej biblioteki o 330 pozycji. Nazwisko każdego dobroczyńcy zostało  uwiecznione w podarowanej książce na okolicznościowej pieczątce oraz na tablicy ogłoszeń przed wejściem do biblioteki.

Dziękujemy w imieniu „naszych” dzieci za wzięcie udziału w akcji, za zrozumienie i przedświąteczną szczodrość.

WYPOŻYCZ SOBIE KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA

PODARUJ SWOJEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ NA GWIAZDKĘ

 Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w XVI edycji świątecznej akcji – „Podaruj swojej Bibliotece książkę na Gwiazdkę”.

Akcja potrwa od 7 XII do 22 XII. Prosimy miłośników książki o dary, które wzbogacą zbiory naszej szkolnej Biblioteki.

Często w swoich prywatnych biblioteczkach dzieci posiadają pozycje, których z różnych względów już nie potrzebują. Prosimy  o przejrzenie domowych zbiorów, lub wizytę w księgarni i przyłączenie się do akcji. Najbardziej liczymy na pozycje dla najmłodszych, lektury, książki przygodowe, obyczajowe oraz popularnonaukowe. Oczywiście ucieszy nas każdy dar, który będziecie  nam ofiarowany, prosimy jednak, aby były to pozycje w miarę nowe (data wydania z ostatnich 5 lat). Nazwisko każdego Ofiarodawcy zostanie na stałe uwiecznione w podarowanej książce na okolicznościowej pieczątce.

WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻEK

Pandemia uniemożliwiła nam przeprowadzenie corocznego KIERMASZU KSIĄŻEK.  Zachęcamy  więc do wzięcia udziału w wirtualnym kiermaszu za pośrednictwem  sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. 

Zachęcamy również  do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego:

BIBLIOTEKA W CZASIE NAUKI ZDALNEJ

W czasie nauki zdalnej biblioteka funkcjonuje normalnie. Zmianie ulegają jedynie godziny otwarcia biblioteki, aby zapewnić wszystkim uczniom możliwość wypożyczania.

Poniedziałek 8.00 – 16.00

Wtorek 8.00 – 12.00

Środa 8.00 – 14.00

Czwartek 8.00 – 16.00

Piątek 8.00 – 12.00

Można też skorzystać z systemu e-biblio, który jest zintegrowany z LIBRUSEM. Uczniowie lub rodzice dzieci młodszych w domu mogą przejrzeć dostępne w bibliotece pozycje i zarezerwować je, aby następnie tylko przyjść je wypożyczyć.  Wystarczy tylko:

 1. Zalogować się do systemu LIBRUS Synergia
 2. Wejść w zakładkę Moduły
 3. Wybrać: e–biblio (biblioteka)
 4. Zatwierdzić regulamin.

CZEKAMY NA WAS W BIBLIOTECE!!!

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W pierwszych dniach listopada  uczniowie klas pierwszych  zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej,  gdzie odbyło się „ Pasowanie na czytelnika”. Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do czytania oraz do korzystania ze  zbiorów biblioteki.

Akt pasowania został poprzedzony pogadanką na temat poszanowania książek. Dzieci wzięły udział w praktycznych ćwiczeniach z elementami zabawy. Odpowiadały na zagadki, których rozwiązanie zobaczyły na prezentacji multimedialnej. Odszyfrowywali tytuły baśni i bajek z rozsypanki wyrazowej. Jedną z atrakcji był tajemniczy kufer, wykorzystano tu różnorodne rekwizyty, był to test sprawdzający wiedzę na temat znajomości bajek i baśni dla dzieci. Nauczycielki biblioteki zapoznały  nowych czytelników ze sposobem wypożyczania książek.  Pierwszoklasiści na pamiątkę otrzymali  kolorowe zakładki i okolicznościowe dyplomiki.

HARMONOGRAM ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW KLASY I – VI

Zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej odbywać się będzie według następującego harmonogramu:

 • 16 czerwca (wtorek) – 9.00 – 13.00 klasy VI
 • 17 czerwca (środa) –  9.00 – 13.00 klasy V
 • 18 czerwca (czwartek) –  9.00 – 13.00 klasy IV
 • 19 czerwca (piątek) –  9.00 – 13.00 klasy III
 • 22 czerwca (poniedziałek) –  9.00 – 13.00 klasy II
 • 23 czerwca (wtorek) –  9.00 – 13.00 klasy I

PODRĘCZNIKI:

 1. Podręczniki zwracamy w kompletach
 2. Należy usunąć foliowe okładki
 3. Usunąć zapisane ołówkiem notatki
 4. Zwrócić uwagi na czystość i estetykę książek
 5. Podręczniki do j. angielskiego zwracamy z płytą

UWAGA!

W przypadku książek zagubionych, zniszczonych lub niezwróconych zostaną Państwo  poinformowani o dalszym postępowaniu w późniejszym terminie za pomocą dziennika elektronicznego.

BIBLIOTEKA SZKOLNA SP2 MYŚLENICE – BUDYNEK PRZY UL. SOBIESKIEGO 1

Terminy zwrotów podręczników i książek

klasy siódme

 • 4 czerwca 2020 – czwartek -13.00 – 15.00 klasy 7a i 7c
 • 5 czerwca 2020 – piątek – 13.00 –15.00 – klasy 7b i 7d

klasy ósme zwracają książki i komplety podręczników w dniach egzaminów

16 – 18 czerwca 2020.

Bardzo proszę o terminowe rozliczenie się z biblioteką.