Kategoria: Akcje

POMÓŻMY CHORYM W NASZYM SZPITALU!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się do Was z wielką prośbą o pomoc dla osób przebywających w szpitalu. Otwórzmy swoje serca i ofiarujmy niezbędne rzeczy dla chorych z oddziału zakaźnego naszego myślenickiego szpitala. Aby wesprzeć akcję prosimy o przynoszenie następujących rzeczy: ręczniki i pościel (mogą być używane ale w dobrym stanie i czyste), pampersy dla dorosłych, chusteczki nawilżane, wszelkie środki higieny osobistej, pianki i maszynki do golenia, żele pod prysznic i szampony, mydła szare.  Te wszystkie dary można przynosić do szkoły i pozostawiać w specjalnie przygotowanych i oznaczonych pojemnikach. Prosimy dołączyć informację o darczyńcy  (imię, nazwisko i klasa).  Zbiórka trwa do piątku 29 stycznia  do godziny 12.00. Już dziś pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączą się w akcję! Pamiętajcie – dobro powraca!

WOŚP

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w styczniu „Kiermaszu Ciasteczek Świątecznej Pomocy” na cele ustalone przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wspólnie z rodzicami, babciami, ciociami oraz samodzielnie uczniowie piekli ciasta, ciasteczka, pierniczki, babeczki oraz robili kolorowe galaretki. Tegoroczny, 29 Finał będzie zupełnie inny. Koronawirus pokrzyżował również i te nasze działania. Jednak znalazł się sposób, aby pomóc potrzebującym mimo naszej nieobecności w szkole.

Ruszamy ze zbiórką już teraz  wpłacając datek do wirtualnej skarbonki myślenickiego sztabu. Link do eSkarbonki  https://eskarbonka.wosp.org.pl/nnzpdt

Finał naszego wspólnego grania to 10.01.2021 roku.

Z życzeniami zdrowia, siły, energii i pogody ducha na Nowy Rok

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

,, A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować ”.

 Anna Dymna

Przed nami Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, święto obchodzone na całym świecie 3 grudnia. Ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych, w celu przybliżenia społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz upowszechnienie odmienności idei tolerancji, otwartości i szacunku.

W naszej Szkole  przez kilkanaście  lat   świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych  zapraszając   podopiecznych z Ośrodka Rehabilitacyjno –  Edukacyjno – Wychowawczego  w Myślenicach. Chcieliśmy tym samym  zwrócić  uwagę  społeczności szkolnej  na przeszkody  osób z niepełnosprawnościami oraz na trudności, z którymi borykają się w codziennym życiu.

KOSZ NA ZAKRĘTKI

Na płycie parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach został zamontowany kosz do zbierania nakrętek. Jest to jedna z najpopularniejszych form łączących w sobie cel charytatywny i ekologiczny, w ramach której można pomoc osobom potrzebującym. Można tu wrzucać różne plastikowe nakrętki np. po napojach, kawie, mleku, czy chemii gospodarczej. 

AKCJA  ,,JESIENNIE PORZĄDKI” – ZBIÓRKA ZABAWEK NA SZKOLNĄ ŚWIETLICĘ

Jeżeli w swojej szafie masz zabawki, książki, gry edukacyjne, którymi się nie bawisz i chcesz, by Twoja zabawka umiliła komuś czas zapakuj ją i przynieś na świetlicę, a z pewnością sprawisz swoim kolegom wielką przyjemność.

Klocki pomogą rozwinąć  wyobraźnię, gry edukacyjne i książki umożliwią poznanie świata i jego tajemnic. Gry logiczne rozwiną pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Zobacz ile dobrego możesz zrobić dla innych!

Za każdy gest dobroci wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

AKCJA KREDKOBRANIE ZAKOŃCZONA SUKCESEM !!!

Serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców, którzy włączyli się w Akcję charytatywną  KREDKOBRANIE. Zebrane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – gdzie uczą się polskie dzieci.

Zebraliśmy:

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Szanowni Rodzice,

nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:

28.09.-01.10.2020. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole.

02.10.2020. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

  • Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
    Na przykład:
  • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
    Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
  • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

Więcej informacji: www.wmtday.org.

SPRZĄTANIE  ŚWIATA  2020  W  DWÓJCE

W trzeci weekend września w bardzo wielu miejscach na całym świecie odbywa się międzynarodowa akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA.  Kondycja naszej planety pogarsza się z roku  na rok, ociepla się klimat, plastik oraz inne śmieci są wszechobecne w każdym zakątku globu. Rabunkowa gospodarka człowieka pustoszy olbrzymie tereny, bezmyślnie doprowadzamy   do znikania terenów zielonych stanowiących płuca dla zanieczyszczonych miasteczek, miast i wielkich aglomeracji. Człowiek zabiera coraz więcej miejsca przyrodzie (roślinom  i zwierzętom). Stara się chyba nie pamiętać, że istnienie ludzkości zależy od stanu natury.

AKCJA KREDKOBRANIE

Klasa VI D serdecznie zaprasza do udziału w III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci.

Dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych (NOWYCH), zbierane są do 30 września 2020 r., w sali 211.   

AKCJA 100/100

Kochani!

Wczoraj obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin Ojca Świętego św. Jana Pawła II. Z tej okazji ogłosiliśmy akcję 100/100. Co prawda nie udało nam się zebrać stu prac z Waszymi dobrymi uczynkami, ale wierzymy a nawet jesteśmy przekonani, że tych wspaniałych odruchów serca w Waszej codzienności jest bardzo dużo.

Serdecznie dziękujemy Tym, którym udało się znaleźć czas, aby zilustrować swoje działania i przesłać pracę do nas. Wdzięczność wyrażamy także Rodzicom.

W akcji udział wzięli:

STO NA STO

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Św. Jan Paweł II

 

100 dobrych uczynków na 100 lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja przypada 100 rocznica urodzin świętego Jana Pawła, zapraszamy wszystkich do włączenia się w przeżywanie tego wyjątkowego dnia pamięci o naszym papieżu. Zachęcamy do udziału w akcji STO NA STO.

Czas, który spędzamy w domu możemy poświęcić nie tylko na naukę, pracę  i zabawę, ale też czynienie dobrych uczynków.

Zadanie jest proste, czyń dobre uczynki z radością, pamiętaj o św. Janie Pawle II i sprawiaj aby inni mogli się cieszyć z Twojej pomocy. Uśmiechaj się, dzwoń do swoich dziadków czy posprzątaj swój pokój, a może uda Ci się więcej?

Dowolną techniką namaluj  lub opisz pięknym pismem (ozdobnym) dobry uczynek jaki udało Ci się zrobić dla innych. Na rysunku w widocznym miejscu napisz tytuł pracy. Zdjęcie wyślij na adres: stonasto2020@gmail.com  do dnia 14 maja 2020.

W wiadomości napisz swoje imię i nazwisko oraz klasę ( nie zapisuj danych na pracy).

Udział w akcji oznacza automatyczne wyrażenie zgody na umieszczenie prac  oraz listy uczestników na stronie internetowej szkoły.

Może wspólnie uda nam się uczcić urodziny Jana Pawła II – 100 dobrymi uczynkami.

NIE CZEKAJ-RATUJ!

W dniach 20.02.2020, 21.02.2020 oraz 06.03.2020 w naszej szkole odbyły się szkolenia z pierwszej pomocy. Zorganizowały je uczennice z Zespołu „Nie czekaj-RATUJ!”, które działały pod okiem strażaków-ratowników. W szkoleniach brały udział klasy 4-5 oraz 6-8. Na początku uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej, a później w praktycznej. W trakcie tej pierwszej, dziewczyny pokazały, jak wykonać RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową) z użyciem AED oraz jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Mówiły o tym, czym jest pierwsza pomoc i krok po kroku tłumaczyły, jak powinniśmy jej udzielać. Po części teoretycznej, każdy z uczniów, pod czujnym okiem zespołu i strażaków, ćwiczył ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz RKO (niektórzy mieli możliwość zrobić to z wykorzystaniem AED). Następnie dziewczyny przygotowały dla uczniów test sprawdzający wiedzę po szkoleniu, w którym uczniowie wykazali się zdobytą wiedzą. Ci z najlepszymi wynikami otrzymali od zespołu nagrody rzeczowe.

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach 6-7 kwietnia w naszej szkole dobędzie się Świąteczny Kiermasz Wielkanocny organizowany przez klasę 5f wraz z wychowawcą oraz rodzicami. Dochód ze sprzedaży fantów zostanie przeznaczony na dofinansowanie do wycieczek szkolnych dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszej akcji i ofiarowanie nam różnorodnych fantów. Mogą to być np. zabawki, puzzle, gry planszowe, ozdoby do włosów, naklejki, przybory szkolne, książki, słodycze, notesy, artykuły świąteczne.

Uczniowie są proszeni o przynoszenie fantów do p. Sylwii Nosal, p. Patrycji Szlachetki-Stanach lub p. Anny Zahel. Na przyniesionych fantach prosimy zapisać imię, nazwisko oraz klasa ofiarodawcy.