Kategoria: Akcje

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Tegoroczny Kiermasz Ciasteczek Świątecznej Pomocy już za nami. Jak zwykle nie zawiedliście i zapełniliście salę 105 masą słodkości. Dzięki tak smacznym wypiekom wspólnie zapełniliśmy puszkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych przekazaliśmy  4020,94 zł!

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

W dniu  31.01.2019 r. (czwartek) odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych.

Posegregowane  odpady:

-makulaturę
-butelki typu PET
-zakrętki

należy  dostarczyć w godzinach od 7.30 do 11.30 i włożyć bezpośrednio do kontenera ustawionego na parkingu obok szkoły. Ilość przyniesionych surowców wtórnych należy zapisać w dzienniczku.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Już 11 stycznia 2019 roku po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Ciasteczek Świątecznej Pomocy. Jako pierwsi w Myślenicach co roku zaczynamy „wielkie granie” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

27 Finał odbędzie się w całej Polsce 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Również nasi uczniowie z klasy 8 e i ze Szkolnego Koła PCK będą kwestować na ulicach Myślenic.

SZLACHETNA PACZKA

W grudniu 5 klas – 5c, 5b, 5g oraz 6e i 6b – wzięło udział w ogólnopolskim projekcie społecznym pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Powodzenie akcji nie byłoby możliwe bez współpracy całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, którzy wsparli nasze działania w różny sposób. Była to pomoc rzeczowa i finansowa. Przy okazji przeprowadziliśmy eliminacje do konkurencji w podnoszeniu ciężarów i sprawdziliśmy siłę niektórych pomocników, tak potrzebną przy przenoszeniu ciężkich paczek. Klasa 5g z panią Ewą zorganizowała kiermasz słodkości, dzięki czemu łakomstwo niektórych przysłużyło się naszej zbiórce. A w związku z tym, że cel był szczytny, tym razem obeszło się bez dodatkowych centymetrów w talii. Wychowawcy – Marzena Róg, Anna Górecka, Ewa Łazoryk, Justyna Horabik-Gruszeczka i Monika Lemaniak – z ogromną przyjemnością koordynowali pracę uczniów.

SZLACHETNA SZKOŁA – TO MY!!!!

Święta Bożego Narodzenia to czas Rodzinny, Ciepły wypełniony Miłością i Troską. To czas spotkań, modlitwy, wspólnego kolędowania  przy świątecznym stole. To także czas gdy zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele posiadamy!  Wielu z nas pragnie podzielić się tym co ma najlepszego z tymi którzy są w potrzebie. Nasi Uczniowie dzięki pomocy Rodziców i Nauczycieli  aktywnie włączyli się w działania pomocowe  Szlachetnej Paczki, Fundacji  LIGHT FOR SYRIA , oraz wsparli działalność Szkolnego Koła PCK.

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA W SZKOLE

W dniach od 26 do 30 listopada 2018 r. po raz kolejny odbywał się w szkole ,,tydzień dobrego chleba”. Każda klasa, biorąca udział w tym wydarzeniu, przygotowała na lekcji z wychowawcą  kanapki. W obu budynkach były przygotowane miejsca, gdzie można było wyeksponować przekąski i poczęstować chętnych nauczycieli i uczniów. Dobry chleb był podstawą każdej kanapki. Różnorodność dodatków i pomysłowe wykonanie przyciągały wzrok, a zapachy zachęcały do skosztowania.

KARTKA DLA KAROLINKI

Kartka dla Karolinki to kolejna akcja uczniów naszej szkoły  i szkolnego koła  PCK .

Uczniowie  klas I-III postanowili „odczarować”  smutek i trud leczenia onkologicznego  Karolinki. Uczniowie  pokazali, że myślą o chorych dzieciach  i napisali kartki urodzinowe oraz podarowali słodycze i książki solenizantce.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

W dniu  29.11.2018 r. (czwartek) odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych.

Posegregowane  odpady:

-makulaturę
-butelki typu PET
-zakrętki

należy  dostarczyć w godzinach od 7.30 do 11.30 i włożyć bezpośrednio do kontenera ustawionego na parkingu obok szkoły. Ilość przyniesionych surowców wtórnych należy zapisać w dzienniczku.

ZŁÓŻ ŻYCZENIA POLSCE

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji „Złóż życzenia Polsce” organizowanej z okazji ogólnopolskich obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

W dniu  25.10.2018 r. (czwartek) odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych.

Posegregowane  odpady:

-makulaturę
-butelki typu PET
-zakrętki

należy  dostarczyć w godzinach od 7.30 do 11.30 i włożyć bezpośrednio do kontenera ustawionego na parkingu obok szkoły. Ilość przyniesionych surowców wtórnych należy zapisać w dzienniczku.

SUROWCE WTÓRNE

Informujemy, że podczas wrześniowej akcji zebraliśmy:

2 575 kg makulatury

204  kg butelek typu PET

75  kg zakrętek

12 kg puszek aluminiowych

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzinom!

GMINNY PIKNIK EKOLOGICZNY

29 września 2018 uczniowie klasy 8a pod opieką mgr Krystyny Oliwy uczestniczyli w Gminnym Pikniku Ekologicznym. Stoisko zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach miało za zadanie poszerzyć wiedzę najmłodszych mieszkańców miasta z zakresu segregacji odpadów i ogólnie pojętych zasad ochrony środowiska.

100 KARTEK NA 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszam wszystkich uczniów z klas IV – VI do udziału w projekcie „100 kartek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Akcja polega na wysłaniu pocztówki z pozdrowieniami z Myślenic do wybranej szkoły z Polski (pocztówka, adres szkoły do odebrania u organizatora) oraz wykonaniu plakatu na temat atrakcji turystycznych wybranej miejscowości (technika dowolna, format A3).

Serdecznie zapraszam!