Kategoria: Akcje

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach 6-7 kwietnia w naszej szkole dobędzie się Świąteczny Kiermasz Wielkanocny organizowany przez klasę 5f wraz z wychowawcą oraz rodzicami. Dochód ze sprzedaży fantów zostanie przeznaczony na dofinansowanie do wycieczek szkolnych dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszej akcji i ofiarowanie nam różnorodnych fantów. Mogą to być np. zabawki, puzzle, gry planszowe, ozdoby do włosów, naklejki, przybory szkolne, książki, słodycze, notesy, artykuły świąteczne.

Uczniowie są proszeni o przynoszenie fantów do p. Sylwii Nosal, p. Patrycji Szlachetki-Stanach lub p. Anny Zahel. Na przyniesionych fantach prosimy zapisać imię, nazwisko oraz klasa ofiarodawcy.

DUŻY CZYTA MAŁEMU

W styczniu biblioteka prowadziła akcję pod hasłem „Duży czyta małemu. Starsi uczniowie  z Koła Przyjaciół Biblioteki czytali swoim młodszym kolegom ze świetlicy opowiadania, ilustrując je pacynkami.  Po wysłuchaniu czytanego utworu rozmawiano o poruszonych w nim problemach, o bohaterach i wydarzeniach, wykonywano małe prace plastyczne.  Spotkania dzieci z ciekawą książką pozwalają przenieść się  w inny świat, przywołują refleksje na temat dobra i zła, potrzeby akceptacji i przyjaźni. Uczą pozytywnych zachowań, a przy okazji wiele z nich potrafi wprawić czytelnika i słuchacza w doskonały humor.

PODZIĘKOWANIA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MYŚLENICACH ZA WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ BOHATERON

JASEŁKA W SOSW

23 stycznia br. uczniowie kl. 5d i 3a integracyjnej obejrzeli „Jasełka Noworoczne” w wykonaniu podopiecznych i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach.

W przepięknej scenografii oraz barwnych strojach aktorzy podążali do Betlejem… Prosty i dobitny w swej wymowie obraz Narodzenia Pańskiego przekazany przez osoby niepełnosprawne był co chwilę przeplatany kolędami, pastorałkami, piosenkami noworocznymi i oklaskami publiczności. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem nie tylko bogatego repertuaru muzycznego, ale i wplecionych elementów języka migowego, choreografii tanecznego układu „rozświetlonych” aniołków oraz wzruszającego motywu z niewidomą dziewczynką odzyskującą wzrok.

„PODARUJ SWOJEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ NA GWIAZDKĘ”

Pragniemy podziękować wszystkim miłośnikom książek i sympatykom biblioteki, którzy wzięli udział w XV edycji świątecznej akcji „Podaruj swojej Bibliotece książkę na Gwiazdkę” Tegoroczne dary wzbogacą zbiory naszej szkolnej biblioteki o 285 pozycji. Nazwisko każdego Ofiarodawcy zostało na stałe uwiecznione w podarowanej książce na okolicznościowej pieczątce.

Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji, za zrozumienie i przedświąteczną szczodrość.

UCZYMY EMPATII

Pożary w Australii spowodowały olbrzymie zniszczenia i ofiary wśród ludzi i zwierząt. Nasza społeczność szkolna – z samorządem uczniowskim, klasami IVc i VIc – zebrała kwotę 2000,25 PLN na pomoc poparzonym i ginącym z głodu gatunkom. Działamy jak potrafimy, nie jesteśmy obojętni.

Szczególne podziękowania dla klas, które najliczniej włączyły się w akcję: VIIa (Sp1), IVc, IIb, IIIa, IIa, IId, Ic, Vd, Vf

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Po raz kolejny nasza szkoła wypełniła się słodkościami, nasze serca dobrocią, a puszka dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniędzmi. Wspólnie na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci zebraliśmy 3 607,6 zł.

Dziękujemy wszystkim za pyszne desery, galaretki, bezy, ciasta i ciasteczka. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Kiermasz.

PAMIĘTAMY O KAROLINCE!

Klasa 3 c, pamiętając o swojej rówieśniczce Karolince, postanowiła zrobić paczkę słodkości oraz przez miesiąc grudzień zbierała pieniążki na mały prezent. Uczniowie wykonali kartki z pozdrowieniami i życzeniami, podarowali paczkę słodyczy oraz zakupili gry dydaktyczne i różową sukienkę dla chorej na nowotwór Karolinki.

Paczka została przekazana siostrze Karolinki, ponieważ obecnie dziewczynka przebywa w szpitalu i czeka ją przeszczep. Życzymy dużo zdrowia, szczęścia i wiele łask dla Karoliny.

WSPARCIE DLA HOSPICJUM W WIŚNIOWEJ!

W grudniu klasa 3c i 3b  pomogła w przygotowaniu do kiermaszu bożonarodzeniowego i wykonała dużo pięknych stroików i ozdób świątecznych dla Stowarzyszenia w Hospicjum w Wiśniowej „Bądźmy Razem”. Nasza akcja to ważne wsparcie dla chorych, ale oprócz wymiaru finansowego istotny jest również wymiar integracyjny. Przekazane stroiki, kartki świąteczne, bombki i ozdoby bożonarodzeniowe były sprzedawane na kiermaszach hospicyjnych w Wiśniowej, Lipniku i Trzemeśni, a dochód z kiermaszu tradycyjnie trafi do Hospicjum Domowego Królowej Apostołów” Bądźmy Razem” działającego na terenie małopolski. Serdecznie dziękujemy rodzicom uczestniczącym w naszej akcji.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

To już 16 raz w naszej szkole zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku zapraszamy do wspólnego pomagania. Zachęcamy do upieczenia ciast, ciasteczek i babeczek, które wystawimy na sprzedaż na Kiermaszu Ciasteczek Świątecznej Pomocy  w dniu  10 stycznia 2020 roku na korytarzu obok sali 105 na parterze. W tym roku zbieramy fundusze na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Uczniowie naszej szkoły będą też kwestować na myślenickim Rynku w niedzielę 12 stycznia. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

NAKARM PSA Z OLX!

Nasi wolontariusze są czujni na potrzeby zwierząt, więc nie mogli przejść obojętnie obok akcji prowadzonej przez serwis OLX.

Zasady są banalnie proste:

Jak karmić psy z OLX?

  • wejdź na OLX z telefonu,
  • kliknij w baner akcji,
  • wybierz psa, którego chcesz karmić,
  • nakarm przez kliknięcie w przycisk!
  • ustaw przypomnienie i klikaj każdego dnia

Za każdego nakarmionego psa OLX wyśle do schroniska 20 kg karmy.

My klikamy i karmimy, a Ty?

RAZEM MAMY WIELKĄ MOC!

Szlachetni Uczniowie i Rodzice oraz Wychowawcy! Chcemy kontynuować zeszłoroczne działania Szlachetnej Szkoły i w tym roku również serdecznie prosimy, byście otworzyli Wasze serca i przygotowali wspólnie symboliczną klasową paczkę, która zostanie przekazana potrzebującym.

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że dobro lub dobroć nie może służyć samemu sobie, musi się komunikować. Dlatego wierzymy, że Wasza dobroć jest właśnie taka. Cieszymy się, że są wśród Was mądrzy i empatyczni rodzice, którzy, wychowując swoje pociechy, pamiętają o tym, że dzieci są lustrem ich samych.

ZRÓB PREZENT SWOJEMU RÓWIEŚNIKOWI!

Uczniowie klas 4d, 5d, 6c oraz 7b zachęcają swoich młodszych i starszych kolegów do udziału w akcji, której celem jest zbiórka polskich książek dla rówieśników zza wschodniej granicy Polski. Partnerem akcji jest Fundacja Kresy.