Kategoria: Akcje

KOŁO RELIGIJNE

„To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie.

Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy.“

Matka Teresa z Kalkuty

Od kilku lat w naszej szkole działa Koło religijne. Spotykamy się, aby pogłębiać naszą wiedzę o Panu Bogu ale także, aby wzajemnie się ubogacać.  Organizujemy również akcje, dzięki którym możemy pomagać misjom i misjonarzom. Jednym z owoców naszej pracy jest adopcja malgaskiego dziecka. Nasz synek to Sylvestre Romaric Tolojanahary.

Jest to radosny i sympatyczny chłopiec. Urodził się 5 kwietnia 2018 roku. Mieszka w małym szałasie z bambusa w Mampikony. Mama jest wdową i wychowuje samotnie dwoje dzieci. Ma też na utrzymaniu dwie sieroty  z rodziny. Kobieta ciężko pracuje przy uprawie ryżu, ale to nie wystarcza nawet na podstawowe wyżywienie.

KIERMASZ CIASTECZKA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W ten czwartek zapraszamy wszystkich chętnych na Kiermasz Ciasteczek. Jak zawsze spotkamy się o 8.45 na parterze, obok sali 105. Na wypieki czekamy od rana w szkolnej jadalni.

Jubileuszowy, bo już trzydziesty Finał przeznaczony jest na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

DNI DOBRYCH EMOCJI I RELACJI W SZKOLE

W ostatnim czasie w naszej szkolne zroganizowane zostały Dni Dobrych Emocji i Relacji. W dniach 23.11-25.11 w naszej szkole odbyły się akcje tematyczne. Zapraszamy na zapoznanie się z artykułem, który podsumowuje nasze działania. Podczas wtorku, środy i czwartku towarzyszyły nam kolory przewodnie.

PISZEMY KARTKI…

Uczniowie naszej szkoły chętnie odpowiedzieli na prośbę zaprzyjaźnionego Domu Dziennego Senior+ pisząc kartki świąteczne do podopiecznych tegoż Domu. Kartki były spersonalizowane, wykonane od podstaw z wielką pieczołowitością. Miało ich powstać 52 (tyle ile mieszkańców Domu), a powstało prawie 3 razy tyle:) I dobrze!  Bo są naszym dowodem dbałości o innych, wyrazem empatii i wrażliwości na potrzeby drugiej osoby.

Kartki wraz ze zbiórką żywności i artykułów chemicznych zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski zostały dzisiaj (20 grudnia 2021r.) przekazane do Domu Seniora.

KIERMASZ

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego wyniku, który osiągnęliśmy na kiermaszu zorganizowanym dla Kuby Starzaka.

Uzbieraliśmy 6.530,20 zł i 6 EUR. 

Dziękujemy! Kuba, SP nr 2 w Myślenicach życzy Ci szybkiego powrotu do zdrowia!!! 

KIERMASZ

W najbliższy wtorek w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna, podczas której będziemy zbierać fundusze na rehabilitację Kuby Starzaka, którego tragedią żyje ostatnio nasza lokalna społeczność.

W tym dniu odbędzie się kiermasz słodkości, oraz zbiórka pieniędzy do puszek. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie tego młodego człowieka, który będąc harcerzem niejednokrotnie niósł pomoc potrzebującym i uczył tego młodszych kolegów.

Z całego serca zachęcam do włączenia się do akcji (pokrojone ciasta, ciasteczka, galaretki… przynosimy we wtorek do sali 208 przed 1 lekcją). Dzieci które w tym dniu przyniosą coś na kiermasz otrzymają pochwałę.

Z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc.

Kiermasz

SPOTKANIE W DOMU SENIORA

Do spotkania pełnego wzruszeń  z inicjatywy pani psycholog Anety Dziewońskiej doszło 01.12.2021r., w dziennym Domu Seniora w Myślenicach. Zagościli w nim uczniowie klasy 2 b  wykonując mini koncert dla seniorów przy akompaniamencie gitary, pani Joanny Bugaj, uczniowie zaśpiewali „ Barkę”, „Nie boję się” i na koniec wprowadzają w atmosferę świąt „Świeć gwiazdeczko świeć”.  Seniorzy z zachwytem i z wielką radością przywitali uczniów,  jak również  włączyli się do wspólnego śpiewania. Uczniowie wręczyli wszystkim seniorom pamiątkowe zakładki do książek i zostali zaproszeni na wspólne warsztaty teatralne. Warsztaty teatralne byłe niezwykłe dla naszych dzieci, ponieważ razem  z seniorami wykonywali sceny z emocjami. Przez całą wizytę panowała miła atmosfera, a dzieci bez problemu znalazły nić porozumienia z seniorami. Seniorzy wręczyli uczniom przygotowany upominek oraz obiecali dalsza współpracę na terenie naszej szkoły.

KIERMASZ

7 grudnia w naszej szkole odbędzie się kiermasz z okazji Dnia Wolontariusza, w związku z tym prosimy o wsparcie naszych działań. Chętne osoby prosimy o przyniesienie do szkoły w dniu 7 grudnia do godziny 8:00, do Pań sprzątaczek ciast, ciasteczek oraz przygotowanych owocowych galaretek. Za każdy przyniesiony smakołyk serdecznie dziękujemy.

AKCJA CHARYTATYWNA – „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM – CZYLI DAJ SIEBIE INNYM”

Samorząd Uczniowski zaprasza Uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji wsparcia rzeczowego „I Ty możesz zostać św. Mikołajem – czyli daj siebie innym”. Akcja organizowana jest przez Dzienny Dom „Senior+” w Myślenicach.

Seniorzy to w większości osoby samotne, schorowane, pragnące kontaktów międzyludzkich,

rozmowy, a jednocześnie osoby życzliwe z ciekawą historią życia. Ich dochody są zazwyczaj niskie, a dużą cześć pochłaniają wydatki na leki. Chcielibyśmy aby czas świąteczny był dla Seniorów czasem w którym będą wiedzieć, że ktoś o nich pamięta.

Akcja ma na celu pozyskanie produktów żywnościowych, słodyczy, kosmetyków, chemii, które w paczkach świątecznych trafią do rąk naszych Seniorów.

Zbiórka produktów będzie trwała do 15. XII.2021 roku (świąteczne pudełko położone zostanie przy wejściu do szkoły).

Może któraś klasa chciałaby wykonać karki świąteczne z życzeniami?

20 LISTOPADA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła aktywnie włącza się w obchody tego święta. Akcentujemy ważną zależność: Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają! W korczakowskim duchu Konwencja podkreśla podmiotowość dziecka – jest ono człowiekiem, ma niezbywalną godność,  wolność, a jedną z najważniejszych wartości dla dziecka jest miłość – potrzeba kochania i bycia kochanym. Zaspokojenia tych ważnych potrzeb, przestrzegania ich praw życzymy wszystkim dzieciom.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

I HERBATKĄ MOŻNA POMAGAĆ

„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – to hasło Niedzieli Misyjnej i następującego po niej Tygodnia Misyjnego.

Temat misji jest nam bliski już od lat, dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować akcję „Herbatka dla misji”.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była s. Janina Rokosz. W akcję włączyli się katecheci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach przy ogromnym wsparciu uczniów (również z naszego liceum), rodziców i kapłanów naszej parafii na czele z ks. proboszczem Zdzisławem Balonem.

Wraz z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły przygotowywaliśmy woreczki, w których było coś dla ciała: herbatka (oj jakie tam były smaki  i cukiereczek oraz dla ducha – cytat jednego ze świętych lub z Pisma Świętego. Oprócz herbatki dzięki ofiarności p. Emilii Adamów mogliśmy także częstować Niebiańskimi słodkościami czyli domowymi pierniczkami.

Efekt finansowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

MALI EKLODZY Z KLASY III A – AKCJE „SPRZĄTANIE ŚWIATA” WOKÓŁ SZKOŁY I W PARKU

Zawsze we wrześniu uczniowie realizujący program „Mały ekolog” uczestniczyli w międzynarodowej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. W tym roku pogoda uniemożliwiła im w wyznaczonym terminie wykonanie tego zadania. Za to październikowa złota polska jesień stworzyła idealne warunki, by uczynić coś dobrego dla planety. Trzecioklasiści postanowili przeprowadzić dwie akcje ekologiczne. Pierwsza odbyła się 20 października – na terenie rekreacyjnym wokół szkoły, a druga dzień później, podczas wycieczki, w parku na Zarabiu. Uczniowie odpowiednio wyposażeni, z wielkim zaangażowaniem walczyli z wszechobecnymi śmieciami. Po zakończonych działaniach umieścili  je w odpowiednich dla nich miejscach – w koszach na śmieci (których na terenie wokół szkoły   i w parku jest przecież wiele).  

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

ziemia

W dniu 28.10.2020 (czwartek) odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych.

Posegregowane odpady:

  • plastikowe butelki PET po napojach
  • zakrętki plastikowe
  • makulatura

należy dostarczyć i bezpośrednio włożyć do kontenera ustawionego na parkingu obok szkoły.

Bardzo prosimy, aby przygotowane opakowania był według poniższych zaleceń:

  • butelki PET – puste, bez pozostałości płynów
  • zakrętki plastikowe z butelek – czyste
  • makulatura – sucha, spakowana w paczki związane sznurkiem.

Kontenery ustawione będą po godzinie 15.00 w dniu 27.10.2021 do godziny 15.00 dnia 28.10.2021.