Kategoria: Akcje

ABSOLWENT 2.0

W programie AKADEMII DZIEDZICTWA LOKALNEGO (Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych w Krakowie) uczniowie klasy 8c zostali zaproszeni do udziału w poszukiwaniu w swoim otoczeniu absolwentów Dwójki – mógł to być starszy brat, ciocia, mama, dziadek, sąsiadka. Nie szukaliśmy superbohaterów, tylko zwyczajnych/niezwyczajnych byłych uczniów naszej szkoły, których zapytaliśmy jak zrealizowali plany i marzenia, z którymi opuszczali progi podstawówki. Oni już są bogatsi o doświadczenia, na które dzisiejsi ósmoklasiści dopiero czekają. Wydrukowane na tablicy miniwywiady i zdjęcia z absolwentami zawisły w szkole.

SŁODKO JEST POMAGAĆ

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole miał miejsce finał akcji „Słodko jest pomagać” oraz zbiórki zabawek dla pacjentów szpitala. Uczniowie i ich rodzice bardzo ochoczo odpowiedzieli na nasz apel i po raz kolejny otworzyli swoje serca na potrzeby tych, którym trzeba pomóc. Tym razem nasze działania miały na celu osłodzenie choć trochę szarej codzienności, która doskwiera dzieciom i ich rodzicom przebywającym w szpitalach. Słodycze i zabawki trafią do pacjentów ze szpitali w Myślenicach oraz w Krakowie.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze otwarte serca!

POMÓŻMY KUBIE WRÓCIĆ DO ZDROWIA

7 czerwca w naszej szkole odbędzie się charytatywny Kiermasz Słodkości. Cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na leczenie Jakub Burnosa ze Stojowic (gmina Dobczyce), który walczy z bardzo groźnym przeciwnikiem -chłoniakiem. Szansą na powrót do zdrowia jest terapia genowa CAR T-cells. Niestety jej koszt to 1,4 mln zł!

Kuba, zanim zdiagnozowano u niego nowotwór, angażował się w działalność szkolną, potem studencką (na AGH w Krakowie) i lokalną. Był pełen młodzieńczej radości życia, zawsze uśmiechnięty, kulturalny, chętny do pomocy, zdolny, pracowity i otwarty na drugiego człowieka. Lubił  aktywnie spędzać wolny czas, wędrował z przyjaciółmi po górach, grał w planszówki oraz poznawał ciekawe zakątki Polski i świata.

Obecnie Kuba skupia się na leczeniu. Wolny czas spędza mniej intensywnie -czyta, maluje, uczy się hiszpańskiego i spaceruje z psem Patykiem. Jego marzeniem jest pojechać na wyprawę do Ameryki Południowej w góry Andy.

KAMIENIE NA SZANIEC

Czytamy. Oglądamy. Przeżywamy…  Z całego serca współczujemy. Straszliwie niesprawiedliwa i nieludzko okrutna wojna u naszych sąsiadów w Ukrainie nie pozwala naszej młodzieży pominąć tego faktu. Mocujemy się z myślami. Angażujemy się w pomoc tak, jak umiemy i możemy. Zaprzyjaźniamy się z nowymi w naszym życiu osobami, które schroniły się przed zagrożeniem.

Wrażliwe widzenie i współodczuwanie pozwoliło młodzieży z klasy 7a wykonać serię zaimprowizowanych zdjęć, z których jedno znalazło się z inicjatywy Jerzego Fedirki w lokalnym miesięczniku „Sedno” w serii „Myśleniccy Artyści dla Ukrainy”.

Serdecznie dziękuję Niezawodnej Ósemce z 7a za wspólny głos. Jesteśmy z Tymi, którzy „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”…

POKÓJ DLA UKRAINY.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

ziemia

W dniu 13.05.2022 (piątek) odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych.

Posegregowane odpady:

– plastikowe butelki PET po napojach
– zakrętki plastikowe
– makulatura

należy dostarczyć i bezpośrednio włożyć do kontenera ustawionego na parkingu obok szkoły.

Bardzo prosimy, aby przygotowane opakowania był według poniższych zaleceń:

– butelki PET – puste, bez pozostałości płynów

– zakrętki plastikowe z butelek – czyste

– makulatura – sucha, spakowana w paczki związane sznurkiem.

Zbiórka baterii odbywać się będzie od poniedziałku 9 maja br. przy wejściu do szkoły.

PODZIĘKOWANIA ZA POMOC DLA DZIECI Z UKRAINY ZORGANIZOWANEJ PRZEZ GIMNAZJUM WEIL AM REHEIN W NIEMCZECH

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 

Dzięki  Oliwii Góralik, która jest kuzynką Julii Prosting, otrzymaliśmy paczkę z przyborami szkolnymi, grami edukacyjnymi, artykułami szkolnymi. Julia Prosting, uczennica klasy 10 w Gimnazjum w Niemczech zorganizowała w szkole zbiórkę rzeczową.

Serdecznie dziękujemy zwłaszcza uczniom klasy 10-tej w gimnazjum w Weil am Rehein, rodzicom i opiekunom dzieci, a także koordynatorce Pani Monice Propsting i jej córce Juli Propsting. Cieszymy się, że mogliśmy liczyć na Państwa dobroć i zapewniamy, że nieustannie jesteśmy wdzięczni za każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia dla dzieci.

Prezenty sprawiły radość dzieciom z Ukrainy i bardzo się przydadzą. Nasi uczniowie wraz nauczycielem nawiążą kontakt mailowy z Waszą szkołą i mamy nadzieję, że rozwinie się nasza znajomość.                

ZBIÓRKA UNIWERSYTECKIEGO SZPITALA DZIECIĘCEGO W KRAKOWIE.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, przyłączamy się do akcji Fundacji Licytuje-Pomagam i ogłaszamy w naszej szkole zbiórkę zabawek, pluszaków, książek i każdej innej rzeczy, która mogłaby wywołać uśmiech u pacjentów (wiek od roku do 17 lat) Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Warunek!!

Wszystkie rzeczy muszą być NOWE. Prezenty będą rozdawane dzieciom przebywającym na oddziałach, jak również podczas Imprezy z okazji dnia dziecka (29.05), która odbędzie przed szpitalem.

Bardzo chętnie przyjmiemy również każdą ilość torebek prezentowych w idealnym stanie.

Rzeczy prosimy przynosić do Sali Regionalnej, do dnia 20.05.2022.

Koordynatorem akcji jest Pani Bożena Łętocha i Szkolne Koło Wolontariatu

PODSUMOWANIE ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA 2022

Szanowni Państwo,

składamy podziękowania za włączenie się w „OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA 2022 W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH POWIATU MYŚLENICKIEGO”.   

z wyrazami szacunku,
Joanna Gaździk
Młodszy Asystent
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia
PSSE w Myślenicach

PODSUMOWANIE KIERMASZU DLA MATEUSZA

DWÓJKA MISJOM  

Niech każdy, kto do Ciebie przychodzi
odchodzi od Ciebie czując się lepszym i szczęśliwszym.
Niech każdy widzi dobroć w Twojej twarzy,
w Twoich oczach i w Twoim uśmiechu.
Radość można wyczytać z oczu
pojawia się w słowie i geście.
Radości nie można zamknąć w sobie
zawsze przenika na zewnątrz
Radość jest bardzo zaraźliwa.

Matka Teresa z Kalkuty

W tym roku w sposób szczególny przekonaliśmy się, że dobroć i radość są baaaaardzo zaraźliwe 🙂

Już od kilku lat, w każdą Niedzielę Palmową odbywa się przy naszym Sanktuarium kiermasz wielkanocnych palm. Środki pozyskane przekazujemy na pomoc misjom i misjonarzom. W tym roku udało nam się zebrać kwotę 5530,00. Przeznaczone one zostały na pomoc misjonarzom pracującym w Peru, na Ukrainie i na Madagaskarze.

Nie każdy jednak może zdaje sobie sprawę z tego jaki ogrom pracy jest potrzebny, aby taką akcję zorganizować.

„SPRZĄTAMY DLA POLSKI”

Dnia 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 7f i 6d wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbyła się w całym kraju. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
Uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki z uśmiechem ruszyli na Zarabie, gdzie wzięli się do pracy.

Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły udało się usunąć część śmieci zalegających w najbliższej okolicy!

KIERMASZ CIAST DLA MATEUSZA

W dniu 26.04. wtorek odbędzie się kiermasz ciast zorganizowany przez klasę 7b. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie Mateusza Chrobaka z Sułkowic. W tym momencie trwa zbiórka na przeszczep komórek macierzystych, który pozwoli uratować jego chore serce. Potrzeba aż 22 tysiące EURO!

Bardzo gorąco zapraszamy do naszej akcji – ciasta będą sprzedawane na przerwach od 8.45 – 14.00 w holu na 1 piętrze.

Można również upiec ciasto i pokrojone przynieść na godzinę 8.00 do sali 208.

AKCJA

OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

Dzieciom i młodzieży zaproponowano konkursy plastyczne w następujących kategoriach wiekowych:

  • klasy I-III:

STOP! Nie otwieraj!

STOP! Nie podawaj!

STOP! Nie ujawniaj, nie pokazuj!  – lizako-znaki Bezpiecznie w Internecie i w świecie.

  • klasy IV-V:

„Graj bezpiecznie w sieci” lub „Bezpieczna przygoda w Internecie” – komiks rysunkowy.

  • klasy VI-VIII:

 „EMIOTKI BEZPIECZNEGO INTERNETU” – zaprojektuj i wykonaj 3 znaczki-loga, które posłużą do oznaczenia Bezpiecznego Internetu, który POMAGA, UŁATWIA i  BAWI.

W w/w konkursach I miejscem zostały nagrodzone prace uczennic:

  • Amelii Batko z kl. 4b – komiks
  • Gabrieli Batko z kl. 6d – praca przestrzenna

Serdecznie gratulacje!